Akcjonariusze GenXone czekają już na IV falę zachorowań

Firma Oxford Nanopore Technologies, z którą współpracuje Emitent, zadebiutowała niedawno na londyńskiej giełdzie z wyceną blisko 5 mld funtów

źródło: spółka

 
Spółka GenXone działa w branży biotechnologicznej i zajmuje się wykorzystaniem technologii sekwencjonowania nanoporowego (NGS) w wielu obszarach nauki i biznesu, m.in. w diagnostyce genetycznej, przemyśle spożywczym, weterynarii czy rolnictwie. Wycena rynkowa spółki przekracza 90 mln zł. Po 1 półroczu firma wypracowała 4,2 mln zł zysku netto. Notowania akcji są ostatnio w trendzie spadkowym. Czy to się zmieni?
 

źródło: stooq.pl

   

 • Niewykluczone, że już niedługo rynek zacznie dyskontować tzw. IV fale zachorowań i związany z nią wzrost popytu na wykonywanie testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i innych infekcji oddechowych.
 •  

 • Minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował, że „apogeum czwartej fali przewidywane jest na drugą część listopada… Mówimy też o okresie listopad-przełom grudnia” – dodał. Podkreślił, że prognozy, które do tej pory sprawdzały się mówiły, że średni poziom zakażeń na koniec września będzie sięgał ok. 1 tys. nowych przypadków, a na koniec października ok. 5 tys. W ocenie ministra – najbardziej prawdopodobny scenariusz wskazuje, że „szczyt zakażeń nie powinien przekroczyć 20 tys.”.
 •  

 • Spółce notowanej na rynku NewConnect pomaga fakt, że jej największym akcjonariuszem jest duża i znana firma Diagnostyka, która posiada ponad 38 % walorów Emitenta. Rynek cały czas liczy na coraz większe synergie z tytułu współpracy obu tych podmiotów.
 •  

 • Akcje firmy GenXone kosztują aktualnie 27,47 zł. W okresie letnim (czerwiec i lipiec) zarówno prezes Michał Kaszuba jak i wiceprezes Jakub Swadźba (założyciel firmy Diagnostyka) informowali o dokupieniu papierów spółki GenXone w przedziale 24,5 – 25,5 zł.
 •  

 • Warto również przypomnieć, że GenXone jest pierwszym partnerem handlowym Oxford Nanopore Technologies (ONT) w Polsce, który został oficjalnie certyfikowany do świadczenia usług sekwencjonowania. Strategicznym celem Emitenta jest projekt: Nanobiome, gdzie naukowcy chcą jak najdokładniej zbadać i poznać ludzką mikrobiotę jelitową.
 •  

 • Niewykluczone, że współpraca z Oxford Nanopore Technologies rozszerzy się jeszcze w przyszłości bo widać, że ten partner ma obecnie świetne perspektywy przed sobą. Niedawno jego akcje spektakularnie zadebiutowały na the London Stock Exchange (LSE), a sama firma uzyskała wyceną rynkową liczoną w miliardach funtów (blisko 5 mld funtów)
 •  

  źródło: FB spółki

 
Reasumując:
 
W krótkim terminie GenXone wciąż może zyskiwać na testowaniu Pacjentów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W dłuższym terminie o wzroście wyceny rynkowej zdecyduje jednak pomyślna realizacja projektu Nanobiome i kolejne projekty biznesowo-naukowe z takimi podmiotami jak Oxford Nanopore Technologies. Dla akcjonariuszy GenXone ważne też będą nowe doniesienia jak układa się współpraca spółki z jej największym akcjonariuszem – firmą Diagnostyka.
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: „Giełdowe okazje – GPW / NewConnect”.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji