Giełdowa ankieta: spółki gamingowe nadal są w grze

Inwestorzy dobrze postrzegają papiery większych firm z branży gier video oraz takich, gdzie obroty pozwalają na stosunkowo wysoki poziom handlu

źródło: en.sena.ir

Szukając potencjalnych okazji na warszawskim parkiecie w dalszym ciągu musimy analizować akcje producentów gier komputerowych. Sprawa nie jest jednak taka prosta, gdyż grono reprezentantów tej branży stale się powiększa biorąc pod uwagę rynek główny i NewConnect. Których spółek walory mogą więc dać zarobić w II półroczu? W odpowiedzi na to szalenie ważne pytanie być może pomogą wyniki ankiety, jaką zamieściliśmy kilkanaście dni temu na jednej z grup inwestycyjnych na portalu FB.
 

11 bit studios, CD Projekt i Ultimate Games są na podium

Wyniki rankingu wyglądają ciekawe i z pewnością warto się z nimi zapoznać. W głosowaniu oddano blisko 200 głosów. Wciąż takie firmy jak: 11 bit studios, CD Projekt, Ultimate Games, Farm 51 Group, Forever Entertaiment czy PlayWay cieszą się dużym uznaniem inwestorów indywidualnych.
 

źródło: Inwestowanie w akcje


 

Mały gaming potrafi zaskoczyć zyskami

Oczywiście powyższy ranking nie jest receptą na przyszłe wzrosty. To tylko pewien barometr, który może pokazać aktualne preferencje inwestorów. Giełdowa rzeczywistość potrafi jednak płatać figle. Dla przykładu nisko spozycjonowana w naszym zestawieniu spółka The Dust – bije właśnie rekordy cenowe na rynku NewConnect.
 

źródło: stooq.com

Mały gaming rządzi się więc swoimi prawami, ale to akurat chybna nie jest żadna tajemnica…Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

1 komentrarz

Dołącz do dyskusji