Brave Lamb Studio chce powtórzyć sukces giełdowego 11 bit studios

Sprzedając 450 tys. egzemplarzy gry Enemy of the State firma liczy na zarobek rzędu ponad 20 mln zł

źródło: spółka

 
Do jutra (tj. wtorku 23.11) trwają zapisy na akcje nowej emisji spółki Brave Lamb Studio. I choć mamy obecnie gorący okres na rynku pierwotnym (giełdowe plany ma m.in. Grupa Pracuj, Murapol, Bio Planet oraz STS) to oferta producenta gier z segmentu Indie Premium również posiada kilka interesujących aspektów.

Spółka chce pozyskać do 3 mln zł ze sprzedaży nowych walorów serii C (minimalny plan to 1,5 mln zł). Na potrzeby oferty firma została wyceniona na 62 mln zł (wycena uwzględniła środki pozyskane z emisji). Zapisy przyjmowane są na platformie CrowdConnect: https://emisja.bravelambstudio.com/ Emitent planuje zadebiutować na rynku NewConnect do połowy 2022 roku.
 

Co może zachęcić do kupna walorów tej firmy?

 

 • Inwestorzy mają prawo liczyć, że Brave Lamb Studio dzięki dwóm produkcjom, nad którymi obecnie pracuje istotnie przeskaluje swój biznes w górę. To pierwsza i nie ostatnia analogia do giełdowego 11 bit studios. Obie firmy działają w tym samym segmencie gamingu – society survival (trudne moralne dylematy, aspekt przetrwania). Sukces „bitów” pokazuje, że inwestorzy potrafią odpowiednio docenić studio, które „dowozi” kasową produkcję, którą można potem długo monetyzować.
 •  

 • Dużo zależeć będzie od udanej premiery gry War Hospital (strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG), która zaplanowana jest na 1 kwartał 2023 roku. Tytuł zostanie równocześnie wydany na PC oraz konsole PS5, Xbox S/X. Przypomnijmy, że gracz przenosi się w czasy 1 wojny światowej i zostaje dowódcą szpitala polowego położonego we Francji w pobliżu linii frontu. Unikalnym aspektem gry jest triaż – segregacja rannych na podstawie rokowań i osobistej historii pacjenta, uświadamiająca, jak trudnych wyborów musieli dokonywać frontowi medycy…
   
  Budżet gry wynosi ok. 3,2 mln zł. Tytuł ma spory potencjał, który docenił francuski Nacon (znany m.in. z wydania serii WRC, Warhammer, czy Warewolf: The Apocalypse – Earthblood). Będzie on pełnił rolę globalnego wydawcy. Nacon przekazał 700 tys. euro zaliczki (na poczet przyszłych przychodów), dzięki której Emitent może spokojnie ukończyć grę.
   

  źródło: spółka

  Co ważne Brave Lamb Studio ma zapewniony progresywny udział w zyskach już od pierwszej sprzedanej kopii. Partnerzy zakładają, że gra War Hospital sprzeda się w ponad 410 tys. egzemplarzy w ciągu 2 lat od premiery. Produkcja zyskała uznanie m.in. Imperial War Museums w Londynie, a także zgodę Czerwonego Krzyża na wykorzystanie znaku tej organizacji w grze.

  Link do strony gry War Hospital na platformie Steam: https://store.steampowered.com/app/1553000/War_Hospital/

 •  

 • Pieniądze pozyskane z emisji trafią za to na początkowe prace przy produkcji drugiej gry studia – Enemy of the State. Chodzi m.in. o wykonanie pierwszego zamkniętego prototypu (vertical slice) oraz częściowe zrealizowanie zasadniczych prac produkcyjnych nad nowym tytułem. Premiera gry Enemy of the State (PC oraz konsole PS5, Xbox) zaplanowana jest w 2 kwartale 2024 roku. Całkowity budżet produkcji powinien wynieść 8 mln zł. Zespół deweloperski pracujący nad Enemy of the State liczy około 20 programistów, ale nie składa się z tych samych osób, które pracują przy War Hospital.
   

  źródło: spółka

  Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że nowa gra będzie zespołową strzelanką izometryczną osadzoną w świecie dwudziestolecia międzywojennego. „Gracz będzie miał możliwość gry po stronie gangsterów lub policjantów, a także (co jest cechą charakterystyczną gier Brave Lamb Studio) podejmować trudne moralnie wybory w trakcie rozgrywki” – czytamy w materiałach prasowych. Inspiracją dla tego tytułu były tak znane produkcje jak Ruiner, seria Mafia czy Omerta: City of Gangsters.
   

  źródło: spółka

  Jak spółka zamierza docelowo pokryć resztę środków niezbędnych do ukończenia gry Enemy of the State? Michał Dziwniel, członek zarządu oraz główny producent Brave Lamb Studio wskazał, że możliwe są różne warianty jak: kolejna umowa z globalnym wydawcą, wykorzystanie nadwyżek po premierze War Hospital czy pozyskanie zewnętrznych inwestorów. Podczas czatu inwestorskiego w „Pulsie Biznesu” przedstawiciel Emitenta zapowiedział, że „przy sprzedaży 450 tys. kopii gra Enemy of the State wygeneruje około 22 mln zł zysku”.

 •  

 • Nie można zapominać, ze pracownicy Brave Lamb Studio to doświadczeni programiści w większości z co najmniej 5 letnim doświadczeniem w branży. Część z nich pracowała w największych firmach jak Techland, CD Projekt, CI Games. Obecnie w spółce pracuje około 20 osób plus współpracownicy. Programiści studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak: Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018. Zespołem operacyjnie na co dzień kieruje wspomniany wcześniej Michał Dziwniel (ma blisko 20 % akcji). Pozostałe udziały należą m.in. do akcjonariuszy i założycieli prawie 42 % oraz giełdowego Movie Games 29,7 %. Atutem Emitenta są odpowiednie kontakty w branży, co spółka pokazała zawierając umowę z Naconem.

 

Podsumowanie:

Przed spółką pracowite 2 lata, które określą jej przyszłą pozycję w branży gamedev. Wydaje się, że duży sukces tylko jednej z zapowiedzianych produkcji wystarczy już do wzrostu przyszłej wyceny rynkowej Emitenta. Niemniej, zespół Brave Lamb Studio nie powinien tak kalkulować. Musi za to ciężko pracować na podwójny sukces obu tytułów. Bo jak pokazuje giełdowa historia dla 11 bit studios – po dwóch spektakularnych premierach wycena rynkowa firmy ostro poszybowała do góry…
 

źródło: spółka


 

Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: „Giełdowe okazje – GPW / NewConnect”.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji