DM BOŚ, Trigon DM, Haitong Bank i Ipopema Securities przedstawiają giełdowe typy

Mimo zaawansowanej hossy analitycy wciąż widzą okazje inwestycyjne na GPW

źródło: Capital One Financial Corp.

 
Zanim handel na warszawskim parkiecie ruszy na dobre (z uwagi na święto Trzech Króli stanie się to po 10 stycznia) warto jeszcze raz zerknąć na zalecenia brokerów na 2022 rok. Kilku z nich, co roku opracowuje i z czasem „odtajnia” szerokiej opinii publicznej takie rekomendacje. Nie należy „ślepo” kopiować tych pomysłów, niemniej wskazane jest, aby zapoznać się dokładnie z argumentacją danego analityka – dlaczego omawiany walor ma być „silny” lub „ słaby” w ciągu najbliższych miesięcy.
 

  • Wśród tegorocznych wskazań przygotowanych przez DM BOŚ znajdują się: 11 bit studios, AB, Alior, Asbis, Creepy Jar, Grodno, LPP, Mirbud, Neuca, PKN Orlen, PKO BP i Selvita.
     
    Dodatkowo analitycy brokera podwyższyli do „kupuj” rekomendacje dla: Comarchu, Eurotelu, Neuki, Santander BP i Ciechu. Z drugiej strony, obniżyli za to zalecenia do „trzymaj” dla: Asseco SEE, Budimeksu, Cyfrowego Polsatu, Dino, Erbudu, Famuru, KGL, LiveChatu, Mercora, Unibepu i Unimotu.
     
    DM BOŚ podniósł do „trzymaj” rekomendację dla CD Projektu oraz obniżył rekomendację do „sprzedaj” dla JSW, mBank, Lena Lighting i Mercatora. Więcej na ten temat na stronie Bankier.pl. W opinii analityków DM BOŚ możliwy jest niebawem „koniec wzrostów na giełdach, w tym na GPW”.
  •  

  • W gronie faworytów Trigon DM na bieżący rok znajdziemy: AB, Auto Partner, Benefit Systems, Budimex, Comarch, Cyfrowy Polsat, Famur, Ferro, Handlowy, Inter Cars, KGHM, Kruk, Lotos, LPP, Newag, Onco Arendi, PCF Group, Rawlplug, Ten Square Games, Votum, Wielton i XTB.
     
    „Zakładamy, że rynek dostrzega już ryzyka makro na drugą połowę roku, ale uważamy, że za wcześnie rozgrywa je już na akcjach w dół. Liczymy na silne sezony wyników za IV kw. 2021 i I kw. 2022, które przesuną jeszcze w górę oczekiwania całoroczne, po czym widzimy lepszy moment na rozpoczęcie niedoważania akcji” – „czytamy w strategii„. Analitycy zalecają „przeważaj” dla sektora paliwowego, wydobycia, dóbr konsumenckich, finansów, a także w I połowie 2022 r. dla banków, zaś „niedoważaj” dla energetyki, deweloperów i banków w II połowie roku.
  •  

  • Tymczasem Haitong Bank w 2022 roku stawia na walory: R22, Ten Square Games, LiveChat, Vercom, oraz Orange. „Haitong Bank pozostaje pozytywnie nastawiony do sektora TMT. Jednakże, w związku z rosnącą presją inflacyjną i płacową oraz oczekiwaniem, że złoty pozostanie raczej słaby w stosunku do dolara i euro, analitycy preferują spółki o subskrypcynym i skalowalnym modelu biznesowym jak np. SaaS oraz generujące przychody w USD lub EUR” – piszą we wstępie analitycy tej instytucji. Autorzy raportu utrzymali neutralne zalecenia dla papierów: Wirtualnej Polski, Asseco Poland, Comarchu i Cyfrowego Polsatu.
  •  

  • Na koniec jeszcze lista, którą przygotowała Ipopema Securities. W swojej strategii broker zaleca „long” pozycje na akcje: PKO BP, Pekao, Alior, ING BSK, PZU, CEZ, Lotos, InPost, Dino, Huuuge, Ten Square Games, 11 bit studios, Orange Polska, Poltreg, Ryvu Therapeutics, Mo-BRUK, Wittchen, Atal, Develia.
     
    Jednocześnie na pozycji „short” widzi walory: CD Projekt, PGE, Tauron, KGHM, JSW, mBank, Mabion, Śnieżka, Astarta Holding. „Nasze wartości godziwe dla spółek WIG20 wskazują na FV indeksu na poziomie około 2.365 punktów w porównaniu do wartości 2.213 punktów na 9 grudnia 2021, implikując około 7 % potencjału wzrostu” – napisano w strategii brokera.

 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: „Giełdowe okazje – GPW / NewConnect”.



Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji