Całkiem udany I kwartał na GPW

Zwyżkujące ceny notowań akcji spółek z branży gamedev pozwoliły w ostatnim czasie wielu inwestorom sporo zarobić na giełdzie

źródło: ridgeview-tax.com

To był dobry okres dla inwestorów – tak można podsumować I kwartał na warszawskiej giełdzie. Główne indeksy giełdowe wzrosły odpowiednio: WIG20 (1,6 proc.), mWIG40 (6,1 proc.), sWIG80 (12,5 proc.) czy WIG (3,4 proc.). Powrót wzrostów, zwłaszcza po bardzo trudnym ubiegłym roku, stanowi na pewno ważny pozytyw. Ciekawie pierwsze trzy miesiące podsumowano również na portalu bankier.pl – czytaj więcej.

Raporty wynikowe – festiwal trwa

Obecnie duży i bezpośredni wpływ na notowania cen wielu akcji mają publikowane raporty roczne przez emitentów. W tym temacie wciąż dużo się dzieje na GPW – możemy się temu bliżej przyjrzeć na poniższej grafice.

źródło: infostrefa.com

Jednocześnie spora liczba konferencji wynikowych i spotkań z analitykami przekłada się na wzrost liczby aktualizacji rekomendacji. Widać to chociażby po tak popularnych brokerach jak: DM BOŚ czy DM BDM.

źródło: bossa.pl

źródło: DM BDM

Gaming wciąż w grze

W dalszym ciągu w centrum uwagi wielu giełdowych graczy są akcje producentów gier komputerowych. Analizując niedawne stopy zwrotu w tym segmencie – znów możemy mówić o hossie. W ostatnich dniach byłem na spotkaniach z zarządami m.in. CD Projekt, 11 bit studios czy PlayWay (relacje z tych spotkań można znaleźć na naszych profilach w mediach społecznościowych: FB, Instagram i Twitter).
 



 

Wyceny rynkowe tych firm nie są tanie. Jednak w krótkim i średnim terminie sentyment do tych papierów i całej branży wciąż jest bardzo silny.

Każdy z tych emitentów ma bogate plany wydawnicze na najbliższe miesiące i lata. Na razie fundamenty skutecznie bronią wycen. Pomaga też dobry klimat na amerykańskich parkietach. Dodatkowo zarządy spółek z branży gamedev potrafią dość umiejętnie komunikować się z inwestorami. Widać to było chociażby na kursie CD Projekt i 11 bit studios zaraz po zakończeniu spotkań z prasą i analitykami.

A przed nami jeszcze oferta publiczna akcji kolejnego reprezentanta tej branży – spółki BoomBit Games. Giełda znowu robi się sexy…



Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

2 komentarze

Dołącz do dyskusji