Grupa CCC zakłada poprawę wyników finansowych w kolejnych latach

Założyciel spółki – Dariusz Miłek przejdzie w kwietniu br. do rady nadzorczej. Giełdowa spółka nadal stanowić będzie jego główną i priorytetową inwestycję

W miniony czwartek odbyła się konferencja wynikowa podsumowującą ubiegły rok w Grupie CCC. Dariusz Miłek, pełniący jeszcze stanowisko prezesa spółki, po raz kolejny udowodnił, że ma plan i wizje na dalszy rozwój obuwniczej firmy. Spotkanie i wnioski z niego płynące spodobały się szerszemu gronu inwestorów. W piątek walory CCC mocno drożały na giełdzie (wzrost o 7,1 proc. do 203,2 zł przy blisko 80 mln zł obrotów). To dodatkowo zachęca do spojrzenia na przyszłe perspektywy spółki.

źródło: stooq.com

Eobuwie.pl bez debiutu giełdowego

Zarząd podkreślił wyraźnie, iż spodziewa się poprawy marży brutto i dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w grupie. Jednym z kluczowych wyzwań jest również przywrócenie rentowności w szwajcarskiej firmie Karl Voegele i polskim Gino Rossi. Pierwsze efekty tych prac mają być już widoczne w II półroczu. Za to w najbliższym okresie (około dwóch lat) nie można spodziewać się wydarzenia jakim byłby debiut giełdowy zależnej spółki eobuwie.pl z branży e-commerce.

źródło: stooq.com

Wycena z potencjałem?

Bieżąca kapitalizacja grupy przekracza teraz 8,3 mld zł. W jakim kierunku podążą dalej papiery CCC? Na rynku nie brakuje opinii, że złe newsy związane ze spółką i branżą w jakiej ona działa – są już w większości zdyskontowane w aktualnych notowaniach.

To pozwala sądzić, że w perspektywie ponad dwunastomiesięcznej dalsze dwucyfrowe wzrosty cen akcji obuwniczej firmy są całkiem prawdopodobne.

Pomóc w tym mogą zwłaszcza sukcesy w działaniach restrukturyzacyjnych, jakie prowadzi obecnie zarząd oraz dalszy dynamiczny rozwój – planowany przyrost 100 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej. Poniżej zachęcam do analizy ciekawszych slajdów z prezentacji:
 

źródło: materiały spółkaPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

1 komentrarz

Dołącz do dyskusji