Cherrypick Games: nowe tytuły mogą przebić sukces gry „My Hospital”

Najbliżej premiery jest gra „My Beauty Spa: Stars & Stories", którą aktualnie testują gracze na kilku zagranicznych rynkach

źródło: spółka

Ostatnie sesje przyniosły na GPW wyczekiwaną od dawna korektę cen akcji producentów gier komputerowych. Skala dotychczasowej zniżki nie jest póki co duża. Na razie możemy mówić wyłącznie o skromnym odreagowaniu wielotygodniowych wzrostów notowań.
 
Widać to wciąż po imponującej kapitalizacji wielu spółek z tej branży takich jak m.in.: CD Projekt (19,7 mld zł), PlayWay (1,08 mld zł), 11 bit studios (989 mln zł), Ten Square Games (746 mln zł), Vivid Games (117 mln zł), The Farm 51 Group (203 mln zł), CreativeForge Games (122 mln zł), Bloober Team (99,9 mln zł), Ultimate Games (46,8 mln zł), QubicGames (19,7 mln zł) czy Cherrypick Games (165 mln zł). Właśnie tej ostatniej firmie przyjrzymy się bliżej.
 

Bogaty plan wydawniczy

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w listopadzie ubiegłego roku z ceną 80 zł za akcję (cena emisyjna wynosiła 60 zł). Cherrypick Games – reprezentant modnego segmentu gier mobilnych Free2Play – pozyskał z emisji akcji ponad 6 mln zł. Pieniądze trafiły na produkcję trzech gier. Teraz słyszymy coraz więcej o efektach tych inwestycji.
 
Wczoraj spółka poinformowała, że gra pod tytułem „My Beauty Spa: Stars & Stories” (wcielamy się w rolę zarządcy luksusowego kompleksu SPA) trafiła już do fazy testów (soft-launch) na rynku m.in. filipińskim, kanadyjskim, duńskim, szwedzkim i australijskim. Priorytetem jest teraz zbadanie zachowania graczy i test modelów monetyzacji gry. Zarząd pochwalił się również dobrym odbiorem reklamy wspomnianej gry i związanymi z tym dwoma wskaźnikami: „engagement rate” (zainteresowanie graczy) wyniosło 97 proc., oraz „click to install rate” (procent graczy chcących pobrać grę po reklamie) 67 proc. To więcej niż w przypadku gry „My Hospital”, która jest najlepszą produkcją spółki w dotychczasowej historii.
 
Zdaniem przedstawicieli Cherrypick Games przedstawione wyniki są ponad dwukrotnie lepsze od średniej dla tego typu produkcji. Premiera gry planowana jest jeszcze w tym kwartale.
 

źródło: spółka

Popyt liczy na pokonanie poziomu 144 zł

Notowania spółki wahają się w przedziale 110-144 zł. Aktualnie kurs wynosi 132 zł za papier i zmierza powoli do górnej strefy oporu. Pokonanie tego poziomu byłoby zdecydowanym sygnałem kupna, z punktu widzenia analizy technicznej. Ten ruch uwiarygadniają rosnące ostatnio obroty. W przypadku zmiany trendu – poziomów wsparcia można szukać na poziomie około 120 zł, a dalej okolice 110 zł.
 
Niewątpliwie spółce powinien pomagać w najbliższych tygodniach bogaty kalendarz wydawniczy, co szczególnie lubią inwestorzy spółek gamingowych.
 

źródło: stooq.com

 

Czynniki wpływające na atrakcyjność spółki:

  • cenne doświadczenie zdobyte przy powstaniu najbardziej udanej gry „My Hospital”, które powinno obecnie zaprocentować przy nowych produkcjach;
  • zapowiedź zmiany notowań i przejście z NewConnect na rynek podstawowy jeszcze w tym roku
  • w sierpniu do testów trafi też gra „Project Fame”, w której wcielamy się w postać młodej businesswoman i budujemy kurorty, butiki i salony SPA;
  • równocześnie trwają prace and kolejną kluczową grą – „Crime Stories”, gatunek visual novel i jej premiera zapowiedziana jest na 1 kwartał 2019 roku;
  • ponad 27-proc. rentowność netto zanotowana za ubiegły rok;
  • wsparcie finansowe z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla projektu CherryStream.

 

źródło: spółkaPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

10 komentarzy

Dołącz do dyskusji