Ciężkie 1 półrocze 2022 na GPW

Wybór akcji Kernel, Ten Square Games, Mabion czy Molecure do portfela nie okazał się dobrą decyzją

www.forbes.com

 
Pierwsze sześć miesięcy tego roku nie rozpieszczało inwestorów na GPW. Ciężko było wypracować zysk na portfelu zwłaszcza jeśli benchmarkiem był bieżący wskaźnik inflacji. Przypomnijmy, że indeks WIG20 stracił w tym okresie 25 %, a indeks szerokiego rynku WIG blisko 23 %. Podobnie było na wielu zagranicznych parkietach. Ponownie w nagłówkach gazet i portali pojawił się termin bessa…

Nie brakowało spektakularnych historii zarówno pozytywnych jak np. inwestycje w akcje spółek Sunex, Lubawa, JSW czy Votum. Z drugiej strony, rozczarowało wielu znanych Emitentów jak m.in. Kernel, Ten Square Games, Mabion czy Molecure.
 

źródło: stooq.pl

Na razie wciąż czekamy na trwalsze i dłuższe odreagowanie ostatnich spadków. Zobaczymy czy się to uda… Co w takim scenariuszu może być w centrum zainteresowania inwestorów z GPW? Być może odpowiedzią na tak postawione pytanie może być jeden z naszych niedawnych „tweetów”
 

źródło: Twitter

Na koniec warto przypomnieć mniej doświadczonym inwestorom, że w tak newralgicznym okresie na rynku – zawsze lepiej wybierać do portfela bardziej płynne walory oraz mieć na rachunku pewien bufor wolnej gotówki… Oby więc 2 półrocze na GPW było okresem trochę bardziej łaskawszym dla graczy.
 

Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.

 Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji