DM BOŚ: miliard złotych zysku netto w CD Projekt już za rok

Producent gry Cyberpunk 2077 bardzo umiejętnie dozuje wszelkie nowe informacje. Inwestorzy jednak obstawiają światowy hit, co widać po regularnie rosnącej wycenie.

www.glassdoor.fr

Ponad 20 mld zł kapitalizacji jaką może aktualnie pochwalić się CD Projekt robi niesamowite wrażenie. Zainteresowanie spółką już od dawna jest ogromne, a miejsce na kartach giełdowej historii – zapewnione na długie lata. A na najciekawsze kwartały wciąż czekamy. TopPicks.pl również śledzi na bieżąco, wszystko to, co ciekawego dzieje się wokół firmy CD Projekt. Poniżej kilka subiektywnych faktów, związanych z perełką indeksu Wig20.
 

Brokerzy zaczynają odświeżać „stare” rekomendacje

Mocno rosnące notowania spółki zaskoczyły również profesjonalnych analityków, którzy w swoich wcześniejszych wycenach byli bardziej sceptyczni. Jako pierwszy magiczną granicę 200 zł na akcjach producenta gier przekroczył DM BOŚ, który podniósł niedawno cenę docelową ze 138 zł na 240 zł (obecnie 210,2 zł na rynku). Co ciekawe, inne biura maklerskie wciąż nie aktualizowały swoich wycen.

W perspektywie kilku tygodni powinno się to zmienić, gdyż ich bieżące zalecenia nie przystają do rzeczywistości…

 

źródło: cdprojekt.com

 

Miliard zysku netto na horyzoncie

Największy zysk netto w dotychczasowej historii, spółka wypracowała w 2015 roku (ponad 340 mln zł), miało to związek z premierą gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Obecnie sporo osób zakłada debiut gry Cyberpunk 2077 na końcówkę 2019 roku. Podobnie patrzy na to broker (DM BOŚ), który prognozuje ponad 990 mln zł zarobku w całym przyszłym roku.  

Spowodowałoby to istotny spadek aktualnego wskaźnika cena/zysk z obecnych 113 do 19.

 Biorąc pod uwagę planowany rekordowy budżet na kampanie reklamowe w Cyberpunk 2077 istnieje duża szansa na globalny hit, a tym samym bardzo dobre żniwa finansowe dla firmy w kolejnych latach.
 

Stawiajmy na wartościowe opinie

Nie sposób czytać komentarzy wszystkich i wszystkiego, co związane jest giełdową firmą. Najzwyczajniej tych treści jest zbyt dużo. Analizując sytuację CD Projekt warto korzystać z informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł i bazować tylko na merytorycznych opiniach. Osobiście polecam niedawne opracowanie od grupy inwestycyjnej Squaber. https://blog.squaber.com/2018/07/ile-moze-byc-wart-cd-projekt-wycena-fundamentalna-spolki/ Prawda, że warto przejrzeć?
 

źródło:squaber.com

Możliwa korekta notowań pod koniec sierpnia

Prestiżowe, branżowe targi Gamescom w niemieckiej Kolonii odbywają się w tym roku od 21 do 25 sierpnia. Jeśli ze strony firmy nie pojawi się żaden ekstra news, to mogłoby to spowodować krótką korektę cen akcji. Dodatkowo 28 sierpnia spółka opublikuje raport finansowy za I półrocze, w którym trudno spodziewać się większych niespodzianek.  

Wydaje się jednak, że w średniej perspektywie trwalsze zejście poniżej 160 zł za akcję jest mało prawdopodobne.

 

Spółka wie jak dbać o własny wizerunek

Do historii przeszło już spektakularne wręczenie prezydentowi Barackowi Obamie kolekcjonerskiej edycji gry Wiedźmin 2 podczas jego wizyty w Polsce w 2011 roku. Takich nietuzinkowych promocji było więcej. Aktualnie CD Projekt wciąż nie komentuje, kiedy dokładnie należy spodziewać się premiery gry Cyberpunk 2077. Pewną sugestią mogłyby być przecieki informacji od byłych i obecnych pracowników, którzy z reguły chętnie dzielą się „smaczkami” z życia firmy i warunkami pracy w sieci.
 
Zapewne nie jest jednak przypadkiem, że analiza popularnych stron pracowniczych (gowork.pl i absolvent.pl) nie wnosi niczego nowego i istotnego w tym temacie. Pokazuje to, że spółka jest wyczulona na wszelkie możliwe rysy wizerunkowe i dba o takie sprawy. W CD Projekt jest bardzo mało miejsca na przypadek.

źródło: feber.se

 Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

9 komentarzy

Dołącz do dyskusji