Dobrego roku 2020 dla wszystkich Inwestorów!

Pozytywny wpływ programu PPK na GPW oraz udany debiut gry „Cyberpunk 2077” to mogą być kluczowe wydarzenia w najbliższych miesiącach na naszym rynku

źródło: fxmethods.com

Witamy Państwa serdecznie w Nowym Roku 2020. Nastroje i oczekiwania większości inwestorów są pozytywne – widać to w różnych raportach, debatach i komentarzach rynkowych. Trochę tę sielankę studzą ostatnie doniesienia z Iranu, ale na razie giełdowe indeksy (zwłaszcza zagraniczne) są wciąż gotowe do dalszych wzrostów.

Żegnamy 2019 rok…

Wróćmy na chwilę do ubiegłego roku. W naszym świątecznym video podsumowaliśmy ten okres jako czas trudny, ale jednocześnie ciekawy. Owszem było dużo rozczarowań, ale też nie brakowało okazji do spektakularnych zysków.
 

 
Kilka dni później zorganizowaliśmy ankietę, w której Czytelnicy mieli szansę wypowiedzieć się czy ostatnie 12 miesięcy zakończyli z zyskiem czy stratą. Ostatecznie 62 proc. jej uczestników przyznało, że może pochwalić się zarobkiem.
 

Zbliża się premiera gry Cyberpunk 2077

Co ciekawego czeka inwestorów w 2020 roku? Z pewnością zapowiada się bardzo interesujący czas dla giełdowych graczy. Mamy wreszcie zobaczyć pozytywny wpływ programu PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe) na warszawski parkiet. Może ruszy choć trochę rynek IPO. A co jeszcze najważniejsze – dojdzie do długo wyczekiwanej premiery gry „Cyberpunk 2077” (16 kwiecień), wyprodukowanej przez spółkę CD Projekt. Na kanale Twitter powstała sonda zawierająca pytanie: Ile za rok będą kosztowały akcje naszego gamingowego championa? Wyniki poniżej. Jak widać jest optymizm w narodzie!
 


 
Na jakie inne spółki warto jeszcze zwrócić uwagę w tym roku? Tutaj pomóc może grafika z niedawnego numeru Gazety Giełdy Parkiet, w której analitycy wskazywali na atrakcyjne firmy notowane na GPW:
 

źródło: Gazeta Giełdy Parkiet

Tymczasem jeszcze raz życzę Państwu owocnych stóp zwrotu w 2020 roku i zachęcam do aktywnego śledzenia blogu TopPicks.pl, a zwłaszcza jego kanałów w social media!Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji