Dywidendowy sezon na GPW trwa już w najlepsze

XTB, OEX, Kęty, Atal, PCC Rokita, Develia, Bowim, Boryszew, Drozapol, Atrem czy Wittchen to przykłady firm, które planują hojnie podzielić się zyskiem

źródło: mauvelli.com

 
Tradycyjnie marzec, kwiecień, maj to miesiące kiedy spore grono giełdowych spółek informuje inwestorów jak dużą dywidendę wypłacą z ubiegłorocznego zysku. To w naturalny sposób wzmaga czujność i zainteresowanie graczy, gdyż w niektórych przypadkach stopa dywidendy jest na tyle atrakcyjna, iż pozytywnie wpływa na wycenę całej spółki.
 
Korzystają na tym zarówno inwestorzy o krótkim horyzoncie czasowym jak i długim. Ci pierwsi, liczą na szybką reakcję rynku po takim newsie, natomiast drudzy zakładają, że wysoka dywidenda nie jest przypadkowa i raczej będzie powtarzalna w kolejnych latach. Na pewno fakt, że coraz większa ilość inwestorów zwraca uwagę na wypłacane dywidendy, świadczy o rosnącej dojrzałości naszego runku.
 
Niedawno Gazeta Giełdowa Parkiet przedstawiła dość czytelne i interesujące zestawienie tegorocznych dywidend na GPW. Warto się z nim zapoznać. Trzeba jednak pamiętać, że w późniejszych dniach kolejni Emitenci informowali o planach wypłaty dużej dywidendy. W tym gronie jest m.in. PCC Rokita, Atal, Kęty, Develia, Boryszew czy Bowim.
 

Mniej doświadczonym inwestorom polecamy natomiast tekst edukacyjny o inwestycjach w spółki dywidendowe. Warto zwrócić baczniejszą uwagę na ten segment rynku…
 

Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji