Youtuberzy i gracze dobrze przyjęli nowy gameplay Alaskan Truck Simulator

Zainteresowanie kluczowym tytułem Emitenta dynamicznie rośnie

źródło: spółka

 
Wracamy ponownie do spółki Road Studio – niedawnego debiutanta na rynku NewConnect. Sporo się dzieje u tego producenta gier o tematyce motoryzacyjnej. Przede wszystkim sprawdziła się nasza prognoza sprzed kilku tygodni, że sprzedaż walorów Emitenta na pierwszych sesjach raczej nie musi być dobrym interesem…
 

Co nowego słychać u producenta gry Alaskan Truck Simulator?

   

 • Zacznijmy od krótkiej analizy notowań akcji Road Studio. Walory spółki zadebiutowały 12 stycznia z ceną 36,22 zł po czym w kolejnych dniach dynamicznie wzrosły do blisko 58 zł. Aktualnie, podobnie jak cały rynek, znajdują się w korekcie i kosztują 40,4 zł.
   

  źródło: stooq.pl

  Co ważne, zwyżki były realizowane na sporym wolumenie. Natomiast ostatnie spadki odbywają się przy wyraźnie niższych obrotach. To może świadczyć, że „przewaga niedźwiedzi” jest tylko tymczasowa. Dodatkowo akcje Road Studio znajdują się blisko silnego psychologicznego wsparcia (rejon 39 – 40 zł), które powinno powstrzymać dalsze zniżki. Przypomnijmy, że przy cenie 39 zł walory producenta gier nabywali inwestorzy w pierwszej emisji akcji. Natomiast w ubiegłym roku Emitent sprzedał papiery w ofercie publicznej po 50 zł.
   
  Jak pierwsze kilka tygodni komentuje szef firmy? – Dla mnie osobiście najważniejsze jest, że każdy inwestor, który wcześniej nam zaufał miał już potencjalną okazję na wypracowanie zysku. Skupiamy się na ciężkiej pracy i jestem pewien, że duży sukces wciąż przed nami – mówi Maciej Nowak, prezes Road Studio. Warto zwrócić uwagę, że prezes jak i paru członków rady nadzorczej kilkukrotnie informowali o zakupach akcji debiutanta.

 •  

 • Spółka sukcesywnie prowadzi prace nad kluczową grą – Alaskan Truck Simulator (symulator kierowcy ciężarówki z elementami survivalu przemierzającego dzikie tereny Ameryki Północnej). Ma to być największa i najważniejsza tegoroczna premiera w grupie Movie Games (MG ma ponad 60 % akcji Road Studio i będzie wydawcą tego tytułu). Odbędzie się ona jeszcze w tym roku.
   
  Demo gry zaprezentujemy na czerwcowych targach E3, największej na świecie imprezy tego typu. Pokaz będzie częścią prezentacji Future Games Show. W tym czasie rozpoczniemy kluczowe działania marketingowe. Już teraz cieszy nas bardzo duże zainteresowanie grą ze strony youtuberów i graczy – podkreśla prezes Nowak. Wskazuje, że potencjalni klienci spółki pozytywnie odebrali niedawno publikowany gameplay ATS. Widać to między innymi po licznych pozytywnych komentarzach.
   

   
  Publikacja nowych materiałów związanych z Alaskan Truck Simulator z pewnością korzystnie wpływa na wzrost wishlisty tego tytułu na platformie Steam. Szacujemy, że aktualnie powinna się ona zbliżać do 200 tys. zapisów. Niedawny debiutant chwali się też aktywną i rosnącą społecznością na discordzie. To pokazuje, że spółka ma pomysł jak zainteresować swoją produkcją spore grono pasjonatów symulatorów „gier drogi”. Chodzi tu również o osoby, które już wcześniej grały w takie gry jak np.: Euro Truck Simulator 2 czy American Truck Simulator.
   
  Szef Road Studio zapowiadał już wcześniej, że sprzedaż Alaskan Truck Simulator ma potencjał na przekroczenie 1 mln kopii w ciągu kilku lat uwzględniając wszystkie popularne nośniki (PC oraz konsole). W realizacji tego ambitnego celu może pomóc skuteczna kampania marketingowa. Jednym z jej elementów ma być m.in. współpraca z Iwoną Blecharczyk, jedną z najpopularniejszych na świecie kobiet kierujących ciężarówkami na międzynarodowych trasach. Ze wspomnianą influencerką, obserwowaną przez ponad 400 tys. osób na Facebooku, Emitent przygotowuje serię filmów o realiach truckerów na drogach Alaski i świata.
   

   
  Prawdziwi fani tego gatunku gier z pewnością docenią liczne detale i szczegóły jakie ponad 40-osobowy zespół Road Studio zamierza zastosować w kluczowej produkcji. Chodzi o współpracę z markami sprzętu wykorzystywanego przez prawdziwych truckerów. W tym celu podpisana została np. umowa z Xblitz, producentem popularnych kamer oraz akcesoriów samochodowych. Na etapie finalizacji są też ustalenia m.in. z producentami naczep i przyczep, a także autorami radia społeczności skupionej wokół symulatorów różnego typu pojazdów.
 •  

   

 • Sprzedaż gry Alaskan Truck Simulator na konsolach może pozytywnie zaskoczyć. – Widzimy taką szansę. Po pierwsze, wersje konsolowe na Xbox i PlayStation pojawią się bardzo blisko premiery na PC. Kluczowy jest jednak fakt, że dostrzegamy tam bardzo małą konkurencję ze strony innych „gier drogi” właśnie na te wspomniane popularne konsole – zapowiada Maciej Nowak. To może być duża szansa dla Emitenta i potwierdzenie zapowiedzi o „długim ogonie sprzedażowym” tego tytułu. W niedawnym wywiadzie dla Comparic.pl przedstawiciele Road Studio i Movie Games zapowiedzieli także m.in. wydanie wersji Alaskan Truck Simulator na VR.
 •  

 • W portfolio Emitenta znajduje się obecnie 9 gier. Drugi flagowy tytuł od Road Studio to American Motorcycle Simulator, gdzie gracze będą mieć okazję jeździć kultową trasą Route 66 po pięknych zakątkach USA. Spółka podtrzymuje prezentację dema gry jeszcze w tym roku. Atutem tego tytułu mają być unikalne mechaniki związane z reperowaniem i ulepszaniem motocykla oraz elementy survivalu. Premiera American Motorcycle Simulator planowana jest na pierwsze miesiące przyszłego roku. Potencjał sprzedażowy gry szacowany jest na co najmniej kilkaset tysięcy egzemplarzy.
   
  Czekamy wciąż na kolejne szczegóły o nowych grach. Z wcześniejszych prezentacji wynikało, że możemy spodziewać się m.in. takich tytułów jak: Siberian Truck Simulator oraz European Motorcycle Simulator.

 

Podsumowanie:

 
Na razie Road Studio planowo realizuje wcześniej składane obietnice inwestorom. Z każdym tygodniem Emitent przybliża się do kluczowych tegorocznych wydarzeń (publikacja demo i premiera gry Alaskan Truck Simulator oraz prezentacja demo tytułu American Motorcycle Simulator). Dobrym znakiem jest także pozytywny odbiór gameplay’a ATS przez youtuberów i obserwujących ich graczy. Wydaje się, że im bliżej będziemy targów E3 i późniejszego wyznaczenia daty premiery gry Alaskan Truck Simulator tym więcej pozytywnych emocji będą wzbudzać walory Road Studio.
 
Bieżąca wycena spółki wynosi 50 mln zł, co potencjalnie daje inwestorom spory potencjał do wzrostów w przypadku sukcesu kluczowej produkcji. W krótkim terminie na nastroje i zmiany cen akcji Emitenta wciąż będą wpływać doniesienia zza wschodniej granicy…Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji