Grupa Neuca pod względem wyników skorzysta na sezonie grypowym

Sieć przychodni lekarskich „Świat Zdrowia” to już blisko 70 placówek i obejmuje opieką prawie 160 tys. pacjentów

Duże kolejki w aptekach i do internistów to najlepszy dowód na trwający sezon grypowy. Zasadniczo trwa on od stycznia do marca. Dla przykładu tylko w ciągu ostatniego tygodnia lutego do lekarzy z objawami grypy w całej Polsce zgłosiło się ponad 158 tys. osób (więcej na ten temat). Choć tegoroczny szczyt zachorowań jest już raczej za nami – farmaceuci nie mają wątpliwości, że znów był to dobry rok dla całej branży.

Niestety na warszawskim parkiecie giełdowym nie spotkamy zbyt wielu emitentów, którzy mogliby zarobić na tym zjawisku. Producentów leków właściwie brak, a hurtowy dystrybutor farmaceutyków ostał się już tylko jeden – Grupa Neuca (aktualna prezentacja tego emitenta).

źródło: stooq.com

Sieć przychodni Świat Zdrowia stale się rozrasta

Neuca od dłuższego czasu rozbudowuje kompetencje w kompleksowej obsłudze Pacjentów. Mowa tutaj o: sieci przychodni lekarskich pod marką „Świat Zdrowia”, segmencie badań klinicznych, kanałach e-commerce czy przyszłościowej telemedycynie. Warto podkreślić, że sieć przychodni lekarskich wynosi już blisko 70 placówek i obsługuje prawie 160 tyś. Pacjentów. Tutaj też należy prawdopodobnie spodziewać się pozytywnego efektu sezonowości z tytułu wspomnianego sezonu grypowego.

Publikacja raportu rocznego już 22 marca

Już za niecałe dwa tygodnie Neuca opublikuje skonsolidowane wyniki finansowe za ubiegły rok. Wtedy też prawdopodobnie dowiemy się coś więcej o celach i ambicjach grupy na 2019 rok. Raport za 1 kwartał tego roku trafi do akcjonariuszy dopiero 9 maja. To w nim prawdopodobnie zobaczymy tegoroczne „grypowe żniwa”.

źródło: investing.com

Giełdowa grupa poinformowała już wcześniej, że planuje wydać na inwestycje w tym roku około 120 mln zł. Z tej kwoty na dalsze akwizycje trafi raptem 20 mln zł (większość środków pochłonie kontynuacja prac przy budowie nowej siedziby i inwestycje odtworzeniowe). W piątek na zamknięciu notowań rynek wycenił jeden walor spółki Neuca na 236 zł.
 Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji