INC kusi atrakcyjną wyceną

Nawet 10 spółek może w tym roku zadebiutować na rynku NewConnect korzystając z usług poznańskiego doradcy

źródło: spółka

Dobry początek roku dla większości inwestorów giełdowych wzmaga apetyt na szukanie nowych zyskownych okazji. Pomaga w tym systematycznie rosnąca inflacja oraz nisko oprocentowane depozyty bankowe. W ostatnich dniach nadal rosły notowania spółek gamingowych. Nie brakuje jednak opinii, że prawdziwe okazje kryją się na tzw. szerokim rynku, gdzie hossa nie dotarła jeszcze na dobre. Jednym z takich potencjalnych przykładów może być spółka INC, której dziś przyjrzymy się bliżej.

Kapitalizacja poniżej 14 mln zł

INC specjalizuje się w doradztwie na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, które myślą o debiucie giełdowym. W skład grupy kapitałowej wchodzi m.in. Dom Maklerski INC, fundusz PE/VC Carpathia Capital oraz agencja ratingowa INC Rating. Na zamknięciu piątkowej sesji na rynku głównym inwestorzy płacili za jedną akcję INC 1,62 zł. Oznacza to, że kapitalizacja giełdowej firmy wynosi 13,5 mln zł.
 

źródło: stooq.com

Szansa na skokowy wzrost wyników finansowych

Po 3 kwartałach 2019 roku INC miało 0,24 mln zł skonsolidowanej straty netto przy 5,7 mln zł sprzedaży. Dużo jednak wskazuje, że najbliższe kwartały powinny przynieść zdecydowaną poprawę tych wyników. Wpłynie na to m.in. zyskowny debiut spółki Plantwear, gdzie zależna od INCCarpatia Capital miała około 170 tyś walorów.
 

źródło: plantwear.pl


 
Plantwear zadebiutował niedawno z zyskiem na rynku NewConnect. Wcześniej firma przeprowadziła z sukcesem kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect.pl (należącej również do INC). Aktualnie jeden walor producenta drewnianych akcesoriów rynek wycenia na 9,75 zł. Daje to szansę, na przeszacowanie w górę wartości posiadanego pakietu na koniec 1 kwartału. Plantwear jest rentowną spółką, która w 2019 roku miała 0,8 mln zł zysku netto.

Debiutów będzie więcej

W bieżącym roku INC planuje aktywny udział przy około 10 debiutach na rynku NewConnect. Taka deklaracja ze strony zarządu padła w połowie października ub. r. Wśród debiutantów mogą się znaleźć m.in. takie podmioty jak: Spyrosoft, Olimp, MyFit czy SkinWallet, który niedawno pozyskał od inwestorów 3,4 mln zł. W międzyczasie pojawiły się również sygnały, że do końca marca giełdowa firma chce zaprezentować nową strategię działania dla całej grupy.

INC beneficjentem hossy na rynku NewConnect

Pomyślana realizacja powyższych założeń w dużej mierze jest zależna od dobrej koniunktury na giełdzie, zwłaszcza rynku NewConnect. Póki co spółce pomaga otoczenie, NCIndeks mocno rośnie (ponad 36 proc. od początku roku). Powoduje to, iż więcej inwestorów interesuje się tymi spółkami, a szanse na pozyskanie nowych klientów (emitentów) wyraźnie rosną.
 
Nie należy zapominać też o przyjętym programie motywacyjnym w spółce INC. Zakłada on uruchomienie trzech transz nowych papierów dla kluczowych menadżerów spółki, w sytuacji gdy notowania spółki przekroczą poziom 2 zł, 4 zł i 6 zł przez co najmniej 5 sesji. Może to świadczyć o tym, że zarząd INC wierzy w istotny wzrost wartości akcji w przyszłości.
 Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji