Infoscan: najważniejsze NWZA w historii spółki

Wyraźny wzrost sprzedaży przedsiębiorstwa w II kwartale. Teraz kluczowe będzie osiągnięcie rentowności

źródło: spółka

Bieżący tydzień zapowiada się ciekawie dla akcjonariuszy spółki Infoscan. O telemedycznej firmie specjalizującej się w zdalnej diagnostyce bezdechu sennego, pisaliśmy już w zeszłym roku (link 1 i link 2). Od tego czasu w spółce dużo się wydarzyło…

Napływ gotówki ma przyspieszyć rozwój

Infoscan wciąż nie uzyskał zgody na dopuszczenie urządzeń do diagnozy bezdechu sennego od amerykańskiej Agencji Żywności Leków (FDA) na tamtejszym rynku. W firmie zmienił się jednak zarząd. Nowe kierownictwo coraz lepiej radzi sobie z ekspansją na innych zagranicznych rynkach – zwłaszcza we Francji (została podpisana duża umowa z GBF International).
 

źródło: spółka

Jednocześnie Infoscan, którego akcje notowane są na rynku NewConnect, jest bliski pozyskania kwoty do 21 mln zł od inwestora (fundusz European High Growth Opportunities Securitization Fund). W dniu jutrzejszym (13.08.2019) udziałowcy firmy będą głosować na NWZA w sprawie umowy dotyczącej emisji obligacji zamiennych na akcje (link).

– „Dzięki tym środkom spółka będzie mogła między innymi rozwijać portfolio swoich produktów o kolejne urządzenia telemedyczne oraz dokończyć proces certyfikacji w USA” – podkreśla wiceprezes spółki Maciej Nowak – w rozmowie z TopPicks.pl. Dla porównania bieżąca kapitalizacja spółki wynosi 18 mln zł. To tylko pokazuje o jak dużym „zastrzyku” gotówki mówimy.

Warto również pamiętać, że ambicją zarządu do końca roku jest zamiar prowadzenia działalności komercyjnej na co najmniej dziesięciu rynkach.

Rentowność biznesu coraz bliżej

Infoscan opublikował już wyniki finansowe za II kwartał bieżącego roku. Sprzedaż w tym okresie wzrosła skokowo do ponad 500 tys zł vs blisko 20 tys zł w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Firma wciąż jednak nie może pochwalić się zyskiem netto (link).
 

źródło: spółka

Jak te rezultaty komentuje zarząd? – „Patrząc na dotychczasową realizację naszych umów zagranicznych oraz rozmowy jakie aktualnie spółka prowadzi w sprawie kolejnych kontraktów spodziewamy się wyraźnego przekroczenia 1 mln zł przychodów w 2019 r. Intencją nowego zarządu jest pilnowanie kosztów generowanych przez spółkę oraz jak najszybsze osiągnięcie zysku operacyjnego. Istnieje duża szansa na osiągnięcie tego celu już w tym roku” – dodaje wiceprezes spółki Maciej Nowak.

Bliska perspektywa przekształcenia Infoscanu w rentowne przedsiębiorstwo staje się teraz kluczowa i wydaje się wciąż niezdyskontowana w notowaniach giełdowych.
 Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

2 komentarze

Dołącz do dyskusji