InfoSCAN wraca do notowań ciągłych

Od nowego tygodnia istotnie wzrośnie atrakcyjność i swoboda handlu papierami telemedycznej spółki

źródło: materiały prasowe

Aktualnie na trudnym i wymagającym rynku nie jest łatwo o szybkie zyski. Aby wypracować ponadstandardowe stopy zwrotu trzeba być przygotowanym na wyjście poza indeks WIG20 czy mWIG40. Potencjalne perełki mogą kryć się również na rynku NewConnect. Właśnie na tym stosunkowo młodym parkiecie w dniu wczorajszym giełda dokonała okresowej weryfikacji oraz kwalifikacji akcji do poszczególnych segmentów obrotów.

Koniec pobytu w segmencie NewConnect Alert

źródło: newconnect.pl


Wspomniany komunikat m.in. oznacza, że Infoscan zostanie przywrócony ponownie do notowań ciągłych (od 1 października) do segmentu NewConnect Base (obecnie obrót nim jest w ramach notowań jednolitych na tzw. podwójnym fixingu). Spółka trafiła na listę alertów z uwagi na ujemne kapitały własne (teraz są już dodatnie). Przerwa trwała trzy miesiące i wpłynęła wyraźnie na zapał inwestorów do kupna walorów Infoscanu. Generalnie gracze nie chcą handlować akcjami firm tylko dwa razy dziennie w godz. 11:00 – 11:30 oraz 15:00 – 15:30.

Nie bez przyczyny, na ten rodzaj handlu mówi się w żargonie giełdowym: „chłodnia”, „dołek” czy „zamrażarka”.

Priorytetem teraz jest zgoda FDA

Spółka od kilku miesięcy czeka na zgodę od amerykańskiej Agencja Żywności i Leków (FDA) na dopuszczenie urządzeń do diagnozy bezdechu sennego na tamtejszym rynku. Na forach nie brakuje komentarzy, iż powinno się to wydarzyć jeszcze w tym roku. O tym, że takie zielone światło od FDA miałoby kolosalne znaczenie na wycenę spółki pisaliśmy już w czerwcu.

źródło: forum Bankier.pl

źródło: stooq.com

W czerwcu Infoscan zanotował historyczny szczyt notowań osiągając poziom 13,75 zł za walor. Obecnie za jedną akcję spółki trzeba zapłacić 7,60 zł, co daje blisko 35 mln zł kapitalizacji. Pierwszy istotny opór zlokalizowany jest na poziomie około 9,90 zł.

Z dużym prawdopodobieństwem Infoscan już niedługo znów dołączy do liderów rynku pod względem obrotu na NewConnect obok: Farm 51, Boruty, Cherrypick Games czy Creepy Jar.

Jednocześnie zarząd spółki ma zgodę NWZA na podwyższenie kapitału po cenie co najmniej 7,5 zł za papier. Tym samym, okolice tej kwoty wydają się być silnym średnioterminowym wsparciem.

Ekspansja nie tylko w Ameryce

W ostatnim czasie w Infoscanie pracowano na wielu frontach przygotowując grupę do udanej ekspansji w kraju i za granicą:

  • na Filipinach sprzedaż komercyjna ma ruszyć w drugiej połowie roku, firma dopełniła już wszelkich formalności,
  • amerykański odpowiednik Komisji Bioetycznej dopuścił urządzenie MED Recorder do badań na pacjentach,
  • w USA ruszyła współpraca z dr Josephem Ojile, uznanym w branży specjalistą od leczenia bezdechu sennego,
  • spółka ma plany przeniesienia na główny rynek GPW w przyszłym roku
  • powołano do Rady Nadzorczej osobę Pana Macieja Nowaka
  • podpisano list intencyjny w sprawie współpracy z ResMed Polska
  • spółka zależna Cardio.link otrzymała kilka dni temu Polską Nagrodę Innowacyjności za holter EKGPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

8 komentarzy

Dołącz do dyskusji