Inwestorzy szukają już przyszłorocznych dywidendowych liderów

Atal, Handlowy, Kęty, XTB to tylko niektóre przykłady firm, które mogą pozytywnie zaskoczyć wypłatą dużej dywidendy

źródło: www.lehnerinvestments.com/

 
Ostatnie sesje na GPW nie rozpieszczały zbytnio inwestorów. Rynek jest w bessie i coraz więcej papierów wydaje się być w atrakcyjnych wycenach. Na razie jednak inwestorzy niechętnie patrzą na walory spółek, które charakteryzują się małymi obrotami. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się Emitenci, którzy płacą regularne i duże dywidendy. Potwierdza to ciekawa i merytoryczna dyskusja pod jednym z niedawnych tweetów.
 


 
Warto wymienić również inne dywidendowe spółki, na które w komentarzach zwrócili uwagę Internauci. A są to m.in.: Arctic Paper, Asbis, Big Cheese Studio, Bowim, Dom Development, Eurotel, IMS, Mo-Bruk, PCC Rokita, Wittchen.
 
Trzeba też pamiętać, że za około pięć miesięcy (w II połowie lutego 2023) rozpocznie się festiwal publikacji rocznych wyników. Od wspomnianego momentu na rynek coraz częściej napływać będą konkretne wiadomości z informacjami, który Emitent i jak dużą dywidendę planuje wypłacić. Pięć miesięcy to wcale nie tak długo, zwłaszcza dla długoterminowych inwestorów…
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.
 Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji