Kurs akcji CD Projekt papierkiem lakmusowym siły warszawskiego parkietu

Piątkowa sesja wlała sporo nadziei w serca akcjonariuszy spółek produkujących gry komputerowe. Wszyscy zadają sobie pytanie czy ostatnie spadki na giełdach to już przeszłość

źródło: CD Projekt

Miniony tydzień wystawił nerwy wielu inwestorów na ciężką próbę. Nerwowo było na amerykańskich rynkach, w dalekiej Azji i oczywiście na europejskich indeksach.

Październik pod presją podaży

Szczególnie słabe nastroje utrzymywały się w środę i czwartek – głównie na walorach spółek technologicznych. Skalę ostatniej przeceny dobrze obrazuje amerykański indeks Nasdaq. Bez wątpienia podaż wyraźnie odcisnęła piętno na notowaniach.

źródło: stooq.com

Końcówka tygodnia na giełdach była już dużo lepsza, choć warto pamiętać, że w dużej mierze to zasługa kupujących w końcówce piątkowego handlu.

Na pewno impuls do dalszych spadków lub zmiany trendu na wzrostowy ponownie dadzą Amerykanie. Trzeba teraz obserwować zmagania tamtejszych inwestorów z 200-sesyjną średnią na kluczowych indeksach.

Spory wpływ na przyszłą koniunkturę może mieć także bliski sezon publikacji wyników finansowych za III kwartał w USA. Podobnie jest z systematycznie rosnącą rentownością amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych (3,16 proc. aktualnie). Trzeba mieć świadomość, że hossa na amerykańskiej giełdzie znajduje się w bardzo zaawansowanej fazie.

Duże wahania cen papierów producenta gry Wiedźmin

Mocna korekta dotarła również do nas. Tematem tygodnia dla większości krajowych graczy były duże zmiany cen walorów spółek gamingowych – z CD Projekt na czele.

źródło: stooq.com

Analizując tę największą spółkę – łatwo dostrzec ogromną polaryzację opinii inwestorów w sprawie przyszłości na forach czy grupkach branżowych na portalu Facebook. Jedni mówią o niezwykłej okazji i rychłym powrocie kursu do poziomów sprzed korekty. Inni inwestorzy wciąż wskazują na wysoką kapitalizację spółki (ponad 15,6 mld zł) i prognozują dalsze zniżki cen akcji CD Projekt na GPW.

Wyraźne zejście poniżej 150 zł za akcję będzie niebezpieczne dla kursu i może skutkować testowaniem poziomów wsparcia z obszaru 140 zł i 120 zł. CD Projekt udowodnił jednak w piątek, że byki łatwo nie oddadzą pola.

Kluczowe wyzwania w krótkim terminie? Rynek wciąż musi zmierzyć się z perspektywą roszczeń ze strony pana Sapkowskiego, podażą akcji przez Swedbank Robur Fonder AB czy inwestorami grającymi na krótko na papierach firmy.

Rzut oka na wartość obrotów z piątkowej sesji dość łatwo pokazuje jak wielka jest różnica jakościowa między producentem Wiedźmina (72 mln zł), a resztą krajowej branży. Z pewnością ten parametr jest kluczowy dla inwestorów finansowych z zagranicy.

źródło: aplikacja NOL3Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

4 komentarze

Dołącz do dyskusji