Lipcowe rekomendacje Domu Maklerskiego BOŚ

Czekając na publikację wyników finansowych za II kwartał warto przeglądać bieżące rekomendacje brokerów. Zawarta w nich argumentacja może okazać się pomocna przy podejmowaniu decyzji

źródło: zafarstocks.com

 
Inwestorzy giełdowi różnie podchodzą do raportów analitycznych. Z jednej strony są one dodatkowym źródłem wiedzy na temat emitentów, dają też cenny pogląd na temat przyszłych prognoz finansowych. Z pewnością jest to pomocne dla wielu aktywnych inwestorów. Z drugiej jednak strony, giełdowa historia pokazuje, że czasami wspomniane rekomendacje nie zawsze się sprawdzały. Z tej prostej przyczyny nie brakuje graczy, którzy co do zasady ignorują takie opracowania.

Sporo rekomendacji „Kupuj” i „Sprzedaj”

Oto lipcowy zbiór rekomendacji Domu Maklerskiego BOŚ. Należy docenić fakt, że większość zaleceń tam zawartych ma dość konkretny charakter. Takie raporty inwestorzy lubią najbardziej. Dominują w nich rekomendacje „Kupuj” lub „Sprzedaj”.

źródło: DM BOŚ

Oczywiście nie należy ślepo kopiować takich wskazań. Dla świadomego inwestora powinien to być bardziej sygnał, że tak w danym momencie analityk wycenił spółkę. Jeszcze ważniejsza od ceny powinna być argumentacja dlaczego wyceniający spodziewa się spadków lub wzrostów. Właśnie ten element powoduje, że lubię przeglądać rekomendacje wybiórczych brokerów.

Na marginesie, warto zauważyć, że bieżące notowania akcji KGHM i Orange są już niższe niż w dniu wydania rekomendacji (oba zalecenia na „Sprzedaj”). Analizując raporty z zaleceniem „Kupuj” widać sporo odważnych typów (JSW, Bogdanka, Unimot, Lotos czy AB), ale tak jak wspomniałem wszystko jest kwestią odpowiednich argumentów i scenariusza, który przyjmuje analityk. Czas pokaże jak to „wyjdzie w praniu”…
 Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji