MedApp z realną szansą na skokowy wzrost wartości

CarnaLife System i CarnaLife Holo to dwa kluczowe rozwiązania spółki, które mają jej zapewnić międzynarodowy sukces

źródło: spółka

 
Ostatnie tygodnie na warszawskim parkiecie należą do całkiem udanego okresu dla akcjonariuszy kilku wiodących spółek technologicznych. W dobrych nastrojach 1 półrocze z pewnością kończą posiadacze walorów DataWalk (kapitalizacja 710 mln zł), Scope Fluidics (594 mln zł) czy ML System (288 mln zł). Dlatego całkiem naturalna wydaje się próba znalezienia kolejnych emitentów, którzy potencjalnie mogą powtórzyć taki sukces. Wiele wskazuje na to, iż jedną z takich firm może stać się krakowski MedApp (205 mln zł), który szybko i ambitnie rozwija się na kilku frontach.
 

źródło: stooq.com

Gigant Microsoft wyraża swoje uznanie

Czym dokładnie zajmuje się wspomniana spółka? MedApp to firma technologiczno-medyczna, specjalizująca się w gromadzeniu dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości. Jej działalność oraz osiągnięcia w branży sprawiły, że największe światowe koncerny zwróciły na nią uwagę.

Na jednej z konferencji Satya Nadella – prezes amerykańskiego Microsoftu – długo chwali MedApp i zapowiada chęć bliższej współpracy przy dalszym rozwijaniu zastosowania gogli HoloLens w nowoczesnej medycynie. W praktyce biznesu nie jest to częsta sytuacja, aby szef tak dużej korporacji z takim uznaniem wyrażał się o spółce notowanej na rynku NewConnect. Zdobycie tego typu docenienia oraz aprobaty z pewnością będzie istotnym wsparciem dla emitenta przy innych projektach…
 

Lekarze specjaliści: to duży postęp

MedApp systematycznie uczestniczy w najważniejszych imprezach branżowych takich jak targi MEDICA w Dusseldorfie czy Arab Health w Dubaju. Spółka umie też wzbudzić zainteresowanie mediów i jest w nich często przedstawiana jako posiadacz przełomowej technologii z ogromnymi szansami na międzynarodowy sukces. Lekarze specjaliści, którzy mieli okazję wziąć udział w innowacyjnych zabiegach wykorzystując w praktyce te rozwiązania byli i są pod ogromnym wrażeniem jakie daje możliwość zastosowania gogli i wirtualnej rzeczywistości.
 

Dwa kluczowe produkty

MedApp aktualnie skupia się na rozwoju i komercjalizacji dwóch rozwiązań: CarnaLife Holo i CarnaLife System. Ten pierwszy to system obrazowania 3D wspierający precyzję, komfort i bezpieczeństwo zabiegów medycznych przy pomocy gogli do mieszanej rzeczywistości. Drugi produkt jest zaawansowaną platformą telemedyczną, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów (np. przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze dnia).

Inwestorzy giełdowi na pewno zauważyli, że MedApp w ostatnim czasie zawiera coraz więcej umów handlowych. Dla przykładu w czerwcu spółka poinformowała o kontrakcie na wykorzystanie systemu CarnaLife Holo z NEO Hospital ONE, właścicielem Szpitala na Klinach w Krakowie. MedApp podpisał również umowę z Semicon na sprzedaż aplikacji CarnaLife System. Będzie ona wykorzystywana w urządzeniach tej firmy przeznaczonych do analizy danych wchodzących w skład badań laboratoryjnych.

Jak to się może przełożyć na rezultaty finansowe? – MedApp ma duży potencjał do wzrostu wyników oraz zwiększania skali uzyskiwanych przychodów. Pracujemy nad tym, aby sprzedaż miała charakter powtarzalny – zapowiada Krzysztof Mędrala, prezes spółki. Miniony rok firma zakończyła zyskiem netto w wysokości 0,67 mln zł przy ponad 3,2 mln zł sprzedaży. Duży wpływ na to miała sprzedaż amerykańskim dystrybutorom dostępu do licencji na aplikację CarnaLife Holo. Dość optymistycznie wybrzmiał też list prezesa MedApp do akcjonariuszy, który jest częścią raportu rocznego. Wiele wskazuje, że właśnie pojawienie się prezesa Krzysztofa Mędrali pod koniec minionego roku w spółce może przyspieszyć monetyzację innowacyjnego biznesu.
 

Będzie przejście na rynek główny GPW

Kluczowe wyzwania dla spółki na najbliższe miesiące to przeprowadzenie udanej emisji do 29 mln akcji serii H (blisko 11 proc. w podwyższonym kapitale) oraz przeniesienie notowań na rynek główny GPW. Dużo o atrakcyjności i postrzeganiu MedAppu powie nam wybór brokera, który przeprowadzi ofertę publiczną tych walorów. Im większy i bardziej znany dom maklerski, tym większa szansa na realizację planów.

Środki z emisji akcji MedApp chce przeznaczyć m.in. na wprowadzenie do oferty nowych rozwiązań, dalsze zwiększenie skali działania oraz rozpoczęcie procesu certyfikacji CarnaLife Holo oraz CarnaLife System przez Agencję Żywności i Leków (FDA) w Stanach Zjednoczonych. Zwłaszcza ten ostatni cel może okazać się przepustką do przysłowiowego raju. Tutaj kluczowy jednak będzie wybór odpowiedniego doradcy, a ci najbardziej skuteczni podejmują się tylko obiecujących projektów. Ciekawe więc na kogo postawi MedApp… O tym, że zdobycie zgody FDA jest realne może świadczyć przykład spółki Medicalgorithmics, która dwa lata temu przeszła pozytywnie podobną procedurę.

Otoczenie sprzyja emitentowi

Inwestorzy będą z pewnością trzymać kciuki, aby firma rozszerzyła dotychczasową współpracę z którymś ze swoich prestiżowych partnerów. Są nimi globalne koncerny, otwarte na innowacyjne przedsięwzięcia.
 

 
Zwiększone zainteresowanie telemedycyną, z czym mamy do czynienia w wyniku pandemii Covid-19 jest korzystne dla spółki. Obecnie resorty zdrowia we wszystkich krajach oczekują od firm medycznych wzrostu efektywności i optymalizacji kosztowej leczenia. To spore wyzwanie, ale i okazja dla całej branży.

Biorąc pod uwagę dużą ilość możliwości działań MedApp ma szansę na prowadzenie całkiem aktywnej komunikacji z rynkiem kapitałowym. Potwierdza to ich prezentacja inwestorska. Właśnie taki model relacji jest w tej chwili najbardziej doceniany u inwestorów. Dobrym przykładem tego są także wspominane wcześniej spółki: DataWalk, Scope Fluidics czy ML System. Czy do tego grona dołączy MedApp? Jest szansa, że dowiemy się o tym całkiem szybko…



Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji