Akcje Medcamp mogą zyskać na wartości na koniec 1 kwartału

Trzecia fala pandemii w sposób naturalny przyciąga uwagę w stronę spółek „covidowych”. Korzysta na tym również Medcamp

źródło: freepik.com

 
Naszą najnowszą analizę dedykujemy szczególnie tym Czytelnikom, którzy lubią inwestować w krótkim horyzoncie czasowym, a jednocześnie akceptują większą zmienność notowań akcji. O znanej wśród inwestorów indywidualnych firmie Medcamp pisaliśmy już w lipcu ub.r. Ta analiza okazała się skuteczna, w dość krótkim czasie można było istotnie zarobić na zwyżce notowań walorów firmy. Dzisiaj ponownie wracamy do spółki.
 

źródło: stooq.pl


 
Dlaczego końcówka marca może być udana dla papierów spółki?
 

  • W akcjonariacie Emitenta znajduje się kilka firm inwestycyjnych (JR Holding i INC), które są naturalnym beneficjentem drożejących akcji Medcampu. Dla tych podmiotów wycena spółki na koniec kwartału ma wpływ na wycenę portfela, a pośrednio też na wyniki finansowe wypracowane w bieżącym kwartale. Szczególnie fundusz JR Holding (ma 29,4% akcji spółki) uznaje Medcamp za jedną z ważniejszych inwestycji, co pokazuje na swojej stronie internetowej.
  •  

  • Trwająca trzecia fala pandemii w sposób naturalny na giełdzie przyciąga ponownie uwagę do spółek „covidowych”. Dobrze to widać po ruchach „gorącego kapitału”, który ostatnio znowu wraca do tego segmentu rynku. Omawiany Medcamp wciąż ma wśród inwestorów „łatkę” spółki „covidowej”, co akurat w tym kontekście jest atutem Emitenta. Akcje spółki zyskały w tym roku na wartości ponad 90%.
  •  

  • W obliczu większej liczby zachorowań na koronawirusa i zwiększonej ilości przeprowadzanych testów diagnostycznej, na brak pracy nie narzeka m.in. spółka GenXone, w której Medcamp ma ponad 13% akcji. Walory tej firmy (również notowanej na NewConnect) zyskały w tym roku 89%, co pozytywnie przekłada się wzrost wartości rynkowej posiadanych pakietów akcji przez jej akcjonariuszy. Wydaje się, że aktualne otoczenie rynkowe sprzyja takim spółkom jak Medcamp i GenXone.
  •  

  • Akcje Medcamp kilka dni temu na chwilę przekroczyły poziom 5 zł po czym spadły i aktualnie kosztują 4 zł. Wydaje się, że popyt powinien jeszcze raz spróbować zaatakować wyższe poziomy. Sprzyja temu również analiza techniczna akcji spółki Medcamp, gdzie widzimy liczne sygnały kupna m.in. od krzywych kroczących czy części oscylatorów (MACD, TRIX, ROC).
  •  

  • W średnim terminie Emitent dawno nie publikował w ESPI żadnego nowego komunikatu. Inwestorzy pamiętają jednak, że spółka ma ambicje zbudować Polskie Centrum Badań i Rozwoju. Wydaje się, że nowe informacje operacyjne w tym temacie byłyby dobrze odebrane przez rynek. Do tego w każdym razie Medcamp przyzwyczaił swoich akcjonariuszy w 2020 roku…

 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: „Giełdowe okazje – GPW / NewConnect”.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji