Mocne otwarcie roku na GPW

Wśród najlepszych inwestycji w styczniu były m.in. akcje spółek Komputronik, Cognor, Onde czy Newag

źródło: arorns.com

 
Kończący się powoli styczeń był relatywnie dobrym okresem dla inwestorów. Główne giełdowe indeksy zyskiwały na wartości (WIG + 6,6 %, WIG20 + 6,7 %, mWIG40 + 4,5 % czy sWIG80 + 10,2 %). Szczególnie dobrze zachowywały się walory: Komputronika, Cognor, Onde, Newagu, PCC Excol czy PlayWay. W krótkim terminie rośnie ryzyko korekty, ale dopóki indeks WIG20 nie zejdzie poniżej poziomu 1870-1900 punktów (aktualnie ma 1911 punktów) to „byki” kontrolują sytuację.
 
Na co inwestorzy mogą zwracać teraz uwagę na GPW? W najbliższych dniach z pewnością będą to szacunkowe wyniki spółki XTB za 4 kwartał 2022. Może wreszcie usłyszymy też konkrety w sprawie nowych rozwiązań technologicznych nad którymi pracują już długo. Dobrze wyglądają spółki węglowe, które liczą na kolejny udany rok. Wciąż czekamy na pozytywny finał sagi pt. „Środki z KPO dla Polski”.
 
W segmencie mniejszych spółek inwestorzy chcą już usłyszeć o planowanych dywidendach (np. Scope Fluidics, Eurotel, Wittchen). Dość istotne będą też publikowane wyniki za ostatni kwartał 2022, gdzie gracze będą przyglądali się dokładnie jak spółki walczyły z presją kosztową. Liczymy tu na kilka pozytywnych zaskoczeń. W tym kontekście interesujące mogą być raporty m.in. JSW, Mirbudu czy Elektrotimu.
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.
 
Obserwuj nas również na Instagramie: https://www.instagram.com/toppicks.pl/Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji