Oferta akcji Polkonu cieszy się dużym zainteresowaniem

Odpowiednie know-how, przyspieszenie inwestycji oraz konkretna strategia to recepta debiutanta na szybki rozwój prowadzonego biznesu

źródło: spółka

 
Dziś ruszyła kampania crowdinvestingowa dla akcji spółki Polkon na platformie CrowdConnect.pl. Każdy inwestor może objąć walory o wartości maksymalnie 50 tys. zł. O przydziale będzie decydować kolejność złożonych zapisów. Firma specjalizuje się w segmencie budownictwa modułowego. W swojej ofercie posiada domy jednorodzinne, mikro i makroapartamenty oraz kontenery specjalnego przeznaczenia wykorzystywane dla celów socjalnych czy biurowych.
 

Sukces emisji na wyciągnięcie ręki

Polkon chce zebrać od inwestorów 2 mln zł i jest już bardzo blisko osiągnięcia tego celu. Aktualnie emitent posiada zapisy na kwotę blisko 1,7 mln zł.
 

źródło: crowdconnect.pl

Co ciekawe, więksi inwestorzy w ramach pierwszej transzy emisji akcji kupili walory za 1,2 mln zł. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect jeszcze w tym roku. Autoryzowanym doradcą emitenta jest giełdowa grupa INC (jednocześnie właściciel platformy CrowdConnect.pl). Polkon pieniądze z emisji przeznaczy m.in. na zakup dźwigu hydraulicznego HDS oraz zwiększenie stanu magazynowego.
 

źródło: crowdconnect.pl

Ciekawy pomysł na biznes

Polkon to spółka, która działa w dynamicznie rozwijającej się branży budownictwa modułowego. Czynnikami wzrostu są przede wszystkim sprzyjające otoczenie prawne i infrastrukturalne. Zwiększenie popytu w tym segmencie potwierdzają ceny domów w krajach Europy Zachodniej, które w ostatnich latach dynamicznie rosną – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC. Grupa ta będzie blisko 5 proc. akcjonariuszem debiutanta.

Grzegorz Koń – prezes Polkonu, podkreśla inne przewagi konkurencyjne – Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie znacząco skrócić proces postawienia takiego domu. Średni czas budowy domu przez Polkon trwa około 8-10 tygodni, co w przypadku podmiotów konkurencyjnych może trwać nawet do 4 miesięcy – dodaje.

Atutem spółki jest współpraca z firmą IKEA, która wyposaża mikro i makroapartementy. Aktualnie emitent sprzedaje produkty w Polsce i Niemczech. W planach ma wejście na kolejne zagraniczne rynki: Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Skandynawii.

Wyniki finansowe i konkluzja

Polcon wypracował w ubiegłym roku 132 tys. zł zysku netto przy blisko 7 mln zł sprzedaży. Dla porównania w 2018 roku było to odpowiednio: 53 tys. zł i 6,2 mln zł. Pozytywnie na większe wolumeny wpłynęła zwiększona sprzedaż kontenerów odpowiednio 159 sztuk w 2019 roku oraz 60 sztuk w 2018 roku. W 1 kwartale 2020 zarobek firmy przekroczył 26 tys. zł (obroty 2,6 mln zł). W całym roku debiutant chce osiągnąć co najmniej 8,4 zł mln zł przychodów.
 

źródło: crowdconnect.pl

Wycena spółki już po podwyższeniu kapitału została oszacowana na 8,3 mln zł. Śledząc bieżące wyceny giełdowych emitentów z rynku NewConnect wydaje się to być dość rozsądny poziom.

Szansę na istotny wzrost wartości emitenta można upatrywać m.in. w pomyślnym stworzeniu biodegradowalnego kontenera (emitent otrzymał na ten cel dotację 1,3 mln zł z PARP) oraz rozszerzeniu wyposażenia oferowanych mikro i makroapartamentów o fotowoltaiczną instalacje elektryczną.

Rozwinięcie kompetencji właśnie w tym segmencie OZE może być szczególnie dobrze odebrane przez przyszłych inwestorów. Nie da się nie zauważyć, że spółki działające w tym obszarze są aktualnie notowane z premią…

 
 
Poniżej kilka podsumowujących slajdów na temat spółki. Cała prezentacja oraz dokument ofertowy znajdują się na stronie internetowej platformy CrowdConnect.pl.

źródło: crowdconnect.plPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji