OncoArendi Therapeutics – mam ich na radarze i czekam

Kolejny śmiałek chce powtórzyć sukces Mabionu czy Selvity na GPW. Szanse są, ale kluczowa będzie realizacja obietnic. Na razie rynek dał spory kredyt zaufania.

źródło: GPW

OncoArendi Therapeutics, kwietniowy debiutant na rynku podstawowym, to kolejny przedstawiciel modnej branży biotechnologicznej. Spółka niedawno opublikowała raport finansowy za 1 kwartał. To dobry moment, aby zerknąć na cyfry i podyskutować na temat tego Emitenta. Przypomnijmy, że spółka sprzedała akcje w ofercie publicznej po 29 zł (redukcja zapisów wyniosła 49 proc. w transzy dla indywidualnych graczy). Wartość oferty wyniosła blisko 60 mln zł. Obecnie notowania są na zbliżonym poziomie.

Na pewno ogromnym atutem spółki jest liczny zespół specjalistów pracujących dla OncoArendi. Mam tu na myśli nie tylko zarząd na czele z prezesem Marcinem Szumowskim, ale też szefów działów i zespołów oraz licznych konsultantów naukowych i przemysłowych.

Moim zdaniem, pod względem personalnym (oceniam TOP 15 kluczowych pracowników) ta firma jest obecnie najmocniejsza w swojej branży na GPW.

Tym bardziej interesowała mnie pozycja „wynagrodzenia” po 1 kwartale tego roku, jak i same wyniki firmy.
 

źródło: spółka


 

źródło: spółka


Wyszło w sumie dobrze – bo 210 tys. zł nie jest wartością, która jakoś szokuje. Straty spółki też są pod kontrolą zwłaszcza w kontekście niedawno pozyskanych środków. Należy więc czekać na realizację zapowiedzianych projektów i docelowe efekty komercjalizacji tych badań.

Osobiście zakładam tutaj najwcześniej przyszły rok, a może nawet kolejny.
 

OncoArendi Therapeutics

źródło: spółka


OncoArendi to firma dla inwestorów cierpliwych i długoterminowych. Z pewnością akcjonariusze liczą tutaj na sukces i wzrost notowań podobny do Selvity czy Mabionu, ale już dziś kapitalizacja spółki wynosi około 400 mln zł. Trudno więc mówić o skrajnym niedowartościowaniu.

Póki co przyglądam się notowaniom akcji i czekam na korektę, może wtedy warto będzie zdecydować się na większe i długoterminowe zakupy.

Na koniec szybka wizyta na forum spółki na portalu Bankier.pl. Jak na razie panuje tam względna cisza. Czekamy więc na jakiś przełom lub kamień milowy.
 

źródło: forum bankier.pl
Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

Dołącz do dyskusji