Prosper Capital Dom Maklerski z atrakcyjną wyceną w IPO

Zajęcie miejsca w pierwszej trójce niezależnych brokerów – to główny cel jaki wyznaczył zarząd spółki

źródło: spółka

 
Już w najbliższy czwartek kończy się oferta publiczna 2 mln walorów serii I Prosper Capital Dom Maklerski. Ze sprzedaży nowych papierów broker zamierza pozyskać 4 mln zł (cenę akcji wyznaczono na 2 zł). Przydział zakupionych walorów zaplanowano na piątek, a zwrot nadpłaconych środków na 1 marca.

Duży potencjał do wzrostu wyceny rynkowej

Dom maklerski planuje zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 1 półroczu bieżącego roku. Spółka została wyceniona na 16,6 mln zł (z uwzględnieniem nowej emisji akcji). Wydaje się, że wspomniana wycena jest całkiem atrakcyjna, zwłaszcza w porównaniu z innymi brokerami i spółkami finansowymi, które są już notowane na warszawskim parkiecie. Dla przykładu bieżąca kapitalizacja NWAI Dom Maklerski zbliża się do 31 mln zł, INC 86 mln zł, Ipopema Securities 165 mln zł, a Quercus TFI 245 mln zł.
 

 
Dodatkowo wiele wskazuje, że Prosper Capital Dom Maklerski będzie się dość dynamicznie rozwijał w najbliższych kwartałach (m.in. dzięki gotówce z podwyższenia kapitału). To powinno pozytywnie przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe Emitenta oraz wzrost jego wyceny rynkowej. Atutem spółki jest też doświadczony zarząd z prezesem Piotrem Teleonem na czele.

Pozyskane pieniądze znacznie przyśpieszą rozwój

Środki z emisji broker chce wydać na realizację strategii, która zakłada m.in. rozbudowę sieci sprzedaży oraz dalszy rozwój oferty produktowej – w tym nowej platformy transakcyjnej. To ma pomóc w realizacji głównego celu Emitenta jakim jest zajęcie pozycji w pierwszej trójce niezależnych domów maklerskich pod względem emisji obligacji oraz akcji na rynku NewConnect.
 

źródło: spółka

Najbliższe plany Prosper Capital Dom Maklerski zakładają przeprowadzenie sześciu emisji (IPO/SPO) w 1 półroczu tego roku. O tym, że są to realne plany może świadczyć świeży przykład spółki Softblue, gdzie broker skutecznie wspierał klienta przy emisji akcji z zachowaniem prawa poboru.

Przyszłemu debiutantowi z pewnością pomaga aktualne otoczenie rynkowe. Warto tu wspomnieć o środowisku niskich stóp procentowych czy zwiększonym zainteresowaniu rynkiem kapitałowym przez osoby fizyczne. Taka sytuacja faktycznie powinna sprzyjać mniejszym brokerom, którzy charakteryzują się dużą elastycznością w działaniu.

Na akcje Prosper Capital Dom Maklerski można zapisać się poprzez stronę internetową brokera.
 

 
Poniżej kilka ciekawych slajdów z prezentacji inwestorskiej spółki:
 

źródło: spółkaPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji