Lider w rankingu TOP 11: PlayWay podwoił kapitalizację

Szef firmy deklaruje, że nie zamierza zmniejszać zaangażowania w kapitale firmy

źródło: innpoland.pl

To był z pewnością dobry rok dla spółki kierowanej przez Krzysztofa Kostowskiego. Producent gier komputerowych podwoił kapitalizację do ponad 850 mln zł i umocnił się na pozycji drugiej największej firmy z tej branży na GPW. Wpływ na to miało kilka fundamentalnych czynników. Spółka sukcesywnie poprawia wyniki finansowe i rozbudowuje grupę kapitałową. Skonsolidowany zysk netto firmy przypadający na jednostkę dominującą po trzech kwartałach tego roku wzrósł do ponad 37 mln zł wobec 10,7 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem. Akcje PlayWay dołączyły z sukcesem do indeksu mWig40.

źródło: stooq.com


Spółka wypłaciła sporą dywidendę 2,38 zł na jedną akcję i podtrzymała dalszą politykę w tym temacie. Producent gier mógł pochwalić się również kilkoma hitami produkcyjnymi jak np. House Flipper czy Thief Simulator, które w ciągu pierwszej doby zwróciły koszty wszystkie koszty produkcji i marketingu. Jednocześnie gry, które rozczarowały jak np. Agony zostały wzbogacone o kolejne edycje zbierające dużo lepsze opinie. Potencjał w dalszym rozwoju PlayWay widzą brokerzy (np. Trigon DM, Vestor DM, Santander BM). W ostatnim czasie wydali oni rekomendacje „kupuj” dla akcji firmy. Dla inwestorów ważna jest również deklaracja prezesa Kostowskiego, iż nie zamierza sprzedawać posiadanych akcji. Jednym z priorytetów PlayWay jest ciągła praca związana z budowaniem zainteresowania nad przyszłymi tytułami w serwisie Steam. W tym celu producent gier tworzy listy zainteresowanych ich zakupem poprzez Steam Wishlist. Obecnie wish lista na wszystkie produkcje firmy wynosi około 3,3 mln graczy.

Link do całego rankingu: TOP 11 najbardziej zyskownych inwestycji na GPW w 2018 roku.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

Dołącz do dyskusji