Punch Punk Games kusi ambitnymi planami nowych gier

Po I kwartale bieżącego roku spółka jest rentowna. Jednak dla tegorocznych wyników kluczowa będzie wrześniowa premiera gry: This is Zodiac Spekaing

źródło: spółka

 
Jutro na platformie CrowdConnect.pl rusza kampania crowdinvestingowa spółki Punch Punk Games (PPG). Jest to producent gier wideo, o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z filmowym stylem opowiadania, który jeszcze w tym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka będzie chciała pozyskać w ten sposób 375 tys. zł. Maksymalną wartość zapisu ograniczono do 15 tys. zł, a udziały będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

Szykuje się szybka kampania

Cel ten raczej nie wydaje się być trudny do zrealizowania, gdyż kilka dni temu warszawska firma zebrała już 1,125 mln zł w ramach pierwszej transzy emisji, którą koordynował Dom Maklerski INC (broker jest także właścicielem platformy CrowdConnect.pl). Warto podkreślić, że pełną pulę środków zebrano w zaledwie 5 godzin. Wszystko wskazuje na to, że kampania crowdinvestingowa Punch Punk Games powtórzy analogiczny sukces, którym była emisja walorów Detalion Games.
 

źródło: CrowdConnect.pl

Czy tak się ostatecznie stanie, dowiemy się już w dniu jutrzejszym po godz. 10:00, gdy oficjalnie ruszy kampania PPG. Warto wiedzieć, że w tym samym czasie odbędzie się także webinar z Krzysztofem Grudzińskim, prezesem Punch Punk Games.

Cel: zbudowanie studia klasy Indie Premium

Na co spółka planuje wydać środki z emisji (łącznie 1,5 mln zł)? – „0,5 mln zł planujemy przeznaczyć na produkcję gry VR Moonshine. Pozostałe środki pozwolą wesprzeć budżety produkcyjne gier z gatunku symulatorów i VR. Reszta zasili rozwój naszego działu work to hire” – wyjaśniał w materiałach prasowych Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk Games. Więcej o planach spółki i samym prezesie można przeczytać w ciekawym wywiadzie w serwisie Papaya.Rocks.

Sporo też wiemy o kolejnych projektach firmy. W tym roku kluczowa wydaje się być premiera gry This is Zodiac Speaking, która zaplanowana jest na 24 września. Tytuł ukaże się na PC, Xbox One, Playstation 4 i Nintendo Switch. Zarząd debiutanta liczy na duży sukces gry opartej na historii tajemniczego seryjnego mordercy z USA – Zodiaka. Warto odnotować, że recenzja This is Zodiac Speaking na kanale Youtube u znanego youtubera Jacksepticeye ma już blisko 1,4 mln wyświetleń.
 

 
Docelowo ta produkcja ma być również przeniesiona na platformę VR (gry wirtualnej rzeczywistości) w 2021 roku.

Przyszły rok też pracowity

Punch Punk Games chce w nim wydać dwa kolejne tytuły, wspomniany już: VR Moonshine oraz AIDA. Pierwszy z nich będzie adaptacją komiksu uznanego autora Briana Azarello. Akcja tej gry będzie miała miejsce w czasach prohibicji.
 

źródło: Moonshine

AIDA ma dotyczyć natomiast aktualnych kwestii społecznych i politycznych. „Osadzona w afrykańskim mieście przyszłości AIDA posiada niezwykłe moce, które jej oprawcy chcą wykorzystać. W świecie, na którym nie ma już tlenu, dziewczynka odkrywa w sobie dar wytwarzania go, przez co znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Zmuszona do ucieczki staje się metaforycznym przedstawieniem sytuacji uchodźców. Bohaterka musi też zmierzyć się z problemami wykreowanymi przez duże korporacje i bogate państwa. Myślę, że gracze docenią oryginalność tej produkcji, co będzie widoczne w ich ocenach, a docelowo także w wynikach sprzedażowych gry” – dodaje prezes Punch Punk Games. Scenariusz projektu uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości blisko 140 tys. euro, w ramach programu Kreatywna Europa.
 

źródło: AIDA trailer

W doniesieniach medialnych mogliśmy również przeczytać, że ambicją zarządu jest wydanie co najmniej 6 gier w ciągu najbliższych dwóch lat. Strategia firmy zakłada również tworzenie gier VR i symulatorów na zlecenie (np. Yacht Mechanic Simulator oraz Fishing Simulator VR ).

Otoczenie rynkowe sprzyja debiutantom

Na rynku NewConnect w segmencie mniejszych producentów gier mamy obecnie regularną hossę. Inwestorzy czujnie wypatrują kolejnych debiutantów, którzy mogliby powtórzyć spektakularny sukces tak jak wcześniej np. spółka SimFabric czy Carbon Studio. Spółce wizerunkowo i operacyjnie na pewno pomaga fakt, że w jej akcjonariacie jest Grupa PlayWay (która ma poniżej 15 proc. akcji). Punch Punk Games zawarł też porozumienia o współpracy przy kolejnych projektach dotyczących powstawaniu gier z giełdowymi spółkami jak Klabater (który jest wydawcą gry This is Zodiac Speaking) oraz Movie Games (przygotowanie wersji VR Drug Dealer Simulator). Rynek powinien także „nagrodzić” ewentualny sukces firmy w perspektywicznym segmencie VR. Dobrym przykładem jest tutaj wspomniana spółka Carbon Studio, która przetarła szlak innym emitentom w tym obszarze gier.

Spółka jest rentowna

Przyszły debiutant zamierza specjalizować się w produkcji mniejszych gier, których budżet jest poniżej 1 mln zł. To także wpisuje się w oczekiwania inwestorów, którzy raczej nie lubią, gdy finansowe bezpieczeństwo studia uzależnione jest od sukcesu tylko jednego tytułu. Wiele wskazuje na to, że Punch Punk Games umie dobrze kontrolować koszty. Debiutant wypracował w ubiegłym roku niewielki zysk w wysokości 150 tys. zł. Spółka była też rentowna w 1 kwartale br. Tymczasem apetyty zarządu są dużo większe: „W samym pierwszym kwartale tego roku osiągnęliśmy już ponad 100 tys. zysku, a przed nami jeszcze m.in. premiera This is the Zodiac Speaking, Drug Dealer VR czy Fishing VR – podkreślał w wywiadzie prezes Grudziński.

Spółka często chwali się debiutancką produkcją – Apocalipsis. Harry at the end of the world. Gra nagrodzona została wieloma nagrodami, a Guardian ocenił ją jako jedną z najlepszych gier Indie na świecie w 2017 roku.
 

 
Apocalipsis trafił również do prestiżowego programu XBOX game pass. Zdobyte wtedy doświadczenie na pewno przyda się spółce obecnie, gdy realizuje ona znacznie większą liczbę projektów.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

3 komentarze

Dołącz do dyskusji