Zarząd R22: naszym priorytetem jest dalszy rozwój grupy, a przez to również wzrost wyceny rynkowej

Firma aktywnie analizuje nowe cele akwizycyjne. W przyszłym roku grupa ma sformalizować co najmniej dwa nowe przejęcia

źródło: spółka

 
R22grupa spółek technologicznych jest notowana na rynku podstawowym warszawskiej giełdy od prawie 3 lat. Emitent ten reprezentuje branże technologiczną, jednak już od kilkunastu lat ma silną ekspozycję na modny ostatnio wśród inwestorów segment e-commerce. Firma dała się też poznać jako podmiot, który dynamicznie rozwija się przez wzrost organiczny, jak i liczne przejęcia: zarówno krajowe jak i zagraniczne. Wiele wskazuje na to, że ten kierunek ekspansji zostanie utrzymany również w kolejnych kwartałach.
 

źródło: stooq.pl

Prezes spółki zapowiada dalszy rozwój i nowe komunikaty

Aktualna wycena rynkowa Grupy R22 przekracza 460 mln zł. Spółka jest na bieżąco analizowana przez 2 brokerów: Trigon DM i Haitong Bank. Oba domy maklerskie aktualnie rekomendują kupno akcji giełdowej spółki z wyceną odpowiednio: 40 zł (Trigon DM) i 41,6 zł (Haitong Bank). Dla porównania w poniedziałek na zamknięciu notowań za jeden walor firmy płacono 32,6 zł.
 

źródło: stooq.pl

Jak bieżącą wycenę rynkową komentuje prezes spółki i jeden z głównych jej udziałowców (ma ponad 18 proc. jej walorów)? – W naszym odczuciu akcje R22 są wciąż wyraźnie niedowartościowane. Ciężko pracujemy nad tym, aby to zmienić. Pracujemy nad kolejnymi elementami naszej układanki. Być może jeszcze w tym roku będziemy mogli coś więcej powiedzieć – zapowiada Jakub Dwernicki, prezes poznańskiej firmy.

Zwraca on uwagę, że zagraniczne firmy zbliżone profilem działalności do Grupy R22 jak np. Link Mobility Group, Sinch czy Twilio w segmencie CPaaS oraz VeriSign czy GoDaddy w segmencie hosting, są wycenione istotnie wyżej.

Przyszły rok znowu będzie czasem dla akwizycji

Grupa R22 bazuje na kilku głównych filarach takich jak: hosting (obsługa ponad 360 tys. domen, prężnie rozwijająca się marka cyber_Folks), CPaaS – communications platform as a service (platforma komunikacyjna jako usługa), telekomunikacja, czy SaaS – software as a service (oprogramowanie jako usługa), głównie w obszarze usług i narzędzi dla e-commerce. Łącznie Grupa R22 ma aktualnie ponad 260 tys. klientów.

Udowodniliśmy, że potrafimy rozwijać się organicznie, ale w „naszym DNA” jest przeprowadzanie akwizycji. Jesteśmy wciąż na początku budowy naszej grupy kapitałowej – dodaje Jakub Dwernicki. W kolejnych przejęciach pomaga coraz większa rozpoznawalność emitenta w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) oraz zdobyte już doświadczenie na rynku przejęć.
 

źródło: spółka

Niewykluczone, że nasza grupa w przyszłym roku powiększy się o co najmniej dwie nowe firmy – mówi prezes R22. Zwraca jednocześnie uwagę, że kondycja spółki i jej możliwości finansowe pozwalają z pełnym spokojem patrzeć na takie plany zakupowe. Szef firmy nie ukrywa, że potencjalnych tematów akwizycyjnych jakie analizuje zarząd jest dużo więcej.

Poznańska grupa ma już za sobą kilkanaście transakcji dotyczących przejęć. Jak je ocenia z perspektywy czasu? – Jesteśmy zadowoleni ze wszystkich akwizycji, które zrealizowaliśmy do tej pory. Dumni jesteśmy m.in. z naszych sukcesów w Rumunii, gdzie skonsolidowaliśmy rynek hostingu i zajęliśmy pozycję lidera w tym segmencie. Świetnie radzi sobie również Vercom, który może imponować tempem wzrostu. Jestem też przekonany, że nasza niedawna akwizycja czeskiej firmy ProfiSMS w perspektywie roku/dwóch lat pokaże bardzo dużo synergii z całą naszą grupą kapitałową – podkreśla Jakub Dwernicki.

W planach dywidenda i dalszy wzrost zysków

Niedawno spółka opublikowała wyniki finansowe za 3 kwartał bieżącego roku (5 kwartał roku obrachunkowego 2019/2020). Od przyszłego roku okresowe raporty finansowe będą już się pokrywać z kalendarzem, co znacznie uprości ich analizę. Miniony kwartał przyniósł wzrost sprzedaży i wypracowywanych zysków. Zdaniem zarządu ten pozytywny trend będzie kontynuowany w przyszłości.
 

źródło: spółka

R22 zamierza wypłacić znów dywidendę. Ambicją grupy jest, aby co roku jej wartość systematycznie wzrastała. Przy okazji publikacji wyników finansowych zarząd spotkał się z inwestorami na webinarze, który dostępny jest w serwisie StockWatch.

Podsumowanie:

Na warszawskim parkiecie nie ma obecnie zbyt dużo podmiotów, które w takim tempie realizowałyby ekspansję zarówno na rynku krajowym jak i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestorzy doceniają ten kierunek rozwoju czego efektem są systematycznie rosnące notowania akcji spółki oraz transakcje dużych inwestorów finansowych np. niedawne przekroczenie progu 5 proc. kapitału w R22 przez PTE Allianz Polska.

Analizując cenę akcji spółki z punktu widzenia analizy technicznej warto zauważyć, że historyczny szczyt notowań (35,2 zł) jest całkiem blisko względem jej bieżących notowań. Walory R22 są w silnym trendzie wzrostowym. Świadczą o tym też odczyty oscylatorów (np. MACD, ROC, TRIX) oraz krzywych kroczących (SMA, EMA), które dają sygnały kupna tych akcji.

Niewykluczone więc, że zapowiedziane kolejne komunikaty spółki mogą wywołać nowy atak popytu i w konsekwencji skutecznie przebić dotychczasowy rekord notowań walorów spółki…Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

1 komentrarz

Dołącz do dyskusji