Simple: rosnące zyski i atrakcyjna wycena

W liście do akcjonariuszy prezes spółki Rafał Wnorowski zapowiedział, że celem giełdowej grupy jest zachowanie dwucyfrowej dynamiki wzrostu zysków

źródło: spółka

Ostatnie dni obfitują w istotny wysyp wyników finansowych za ubiegły rok. Widać, że uwaga większości inwestorów skupia się na dużych spółkach. Ostatnie przykłady: Dino Polska, CCC czy PKP Cargo pokazują, że dobrze przyjęty raport wynikowy może przełożyć się na większą aktywność popytu.
Warto jednak patrzeć szerzej na rynek. W gąszczu publikowanych raportów dobrze znaleźć czas na analizę sprawozdań finansowych mniejszych spółek. Tam również są potencjalne perełki…

Wyniki finansowe wyraźnie w górę

Jednym z takich dotychczasowych pozytywów jest dla mnie spółka Simple, która specjalizuje się we wdrożeniach systemów ERP, HCM, CRM i wielu innych. Poniżej przedstawiam rezultaty finansowe jakie wypracowała ta informatyczna spółka w 2018 roku.

źródło: infostrefa.com


Akcjonariuszy Simple cieszy z pewnością wzrost zysku operacyjnego i netto, a także spadek zobowiązań. Ciekawie to wygląda zwłaszcza w porównaniu z bieżąca wyceną rynkową przedsiębiorstwa na warszawskiej giełdzie. Aktualnie kapitalizacja Simple wynosi 33 mln zł. Popularny wskaźnik cena/zysk dla papierów firmy to 8,1.

źródło: stooq.com


Co ważne zarząd z optymizmem patrzy na najbliższe kwartały. Przedstawił to wyraźnie w raporcie rocznym (pismo prezesa zarządu).

„Po zakończonym dobrym wynikiem roku 2018, z pełnym zaangażowaniem, pracujemy nad konsekwentną poprawą wszystkich wskaźników organizacji, zmierzając do zachowania dwucyfrowej dynamiki wzrostu zysków”

Członkowie zarządu kupują papiery spółki

W marcu mieliśmy dwa komunikaty od przedstawicieli zarządu w sprawie ich transakcji na akcjach Simple. 8 marca wiceprezes Daniel Fryga kupił ponad 1100 walorów firmy po średniej cenie 6,79 zł. Pięć dni później prezes Rafał Wnorowski nabył 3100 akcji spółki po 6,75 zł za papier. Niby niewiele, ale to zawsze jest pozytyw.

źródło: stooq.com


Kontrariańsko dobrym sygnałem dla akcji Simple może też być całkowita cisza i brak komentarzy (od stycznia!) na najpopularniejszym forum dla inwestorów giełdowych na serwisie Bankier.pl.

Niewykluczone, że zgodnie z powiedzeniem: „pieniądze lubią ciszę” teraz właśnie jest czas na akumulację tych akcji.

źródło: forum Bankier.plPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji