Solar Innovation: Split akcji już w najbliższy czwartek

Plany Emitenta zakładają nowe akwizycje oraz zwiększenie udziału w rynku mikroinstalacji, instalacji cieplnych, a także budowę farm fotowoltaicznych

źródło: hbfuller.com

 
W naszej najnowszej analizie przyjrzymy się bliżej firmie Solar Innovation, która działa w branży OZE. Od pewnego czasu inwestorzy czekali na nowe doniesienia w sprawie podziału walorów spółki. Świeży komunikat od KDPW informuje, że split akcji w skali 1:10 odbędzie się już 15 kwietnia.
 

źródło: stooq.pl

Podział akcji wpływa pozytywnie na wzrost obrotów

Inwestorzy giełdowi na całym świecie lubią „grać” pod split akcji. Dotyczy to zarówno rynku amerykańskiego (np. głośny split akcji Apple czy Tesla) jak i innych parkietów – w tym naszego. W dużym skrócie taki podział walorów wpływa pozytywnie na wartość obrotu na danych papierach, akcje firmy są istotnie tańsze, jest ich więcej, a wycena rynkowa Emitenta się nie zmienia.
 

PGF i Sunex pokazały, że jest tu okazja na zysk

Ostatnio na warszawskiej giełdzie można zaobserwować, że najczęściej spółki z sektora OZE przeprowadzają split akcji. Jesienią ubiegłego roku zrobił tak Sunex. Co ciekawe, jego walory mocno drożały na kilka dni przed podziałem papierów jak i na pierwszej sesji po splicie akcji. Jeszcze bardziej spektakularne zwyżki były na walorach PGF Polskiej Grupy Fotowoltaicznej, która przeprowadziła podział akcji w lutym bieżącego roku. Papiery tej spółki wyraźnie zyskiwały na wartości przed splitem i po nim.

Niewykluczone, że i tym razem inwestorzy odpowiednio docenią planowany podział akcji u kolejnego Emitenta. Pomóc w tym może fakt, iż Solar Innovation to prawny następca Ciasteczek z Krakowa, a więc spółki, która przyzwyczaiła graczy do sporej zmienności notowań w obliczu pozytywnych informacji.
 

źródło: stooq.pl

Solar Innovation zapowiada akwizycje oraz inwestycje

Rok 2021 będzie pierwszym, w którym w wynikach Emitenta zobaczymy wpływ rozpoczęcia działalności w branży odnawialnych źródeł energii. Kilka dni temu w Gazecie Parkiet pani Anna Tomsia-Zając, prezes Solar Innovation, opowiedziała o planach spółki na bieżący rok. Wskazała m.in. na budowę wartości poprzez akwizycję nowych firm.
Naszym celem jest zwiększenie udziału w rynku mikroinstalacji, instalacji OZE dla przedsiębiorstw, instalacji cieplnych dla osób indywidualnych i firm, ale również rozwój współpracy z JST w zakresie odnawialnych źródeł energii na wielu płaszczyznach, a także budowa farm fotowoltaicznych – podkreśliła szefowa Solar Innovation.

Wspomniane akwizycje i nowe inwestycje pomogłyby zrealizować jeden z celów Emitenta jakim jest …osiągniecie pozycji w czołowej dziesiątce firm oferujących kompleksową realizację projektów fotowoltaicznych oraz powietrznych pomp ciepła.
 

źródło: spółka

Należy pamiętać, że spółka już dziś kontroluje 51 % akcji w firmie zależnej Semper Power, która od 10 lat działa w branży OZE. Semper Power zawiera kontrakty zarówno z samorządami jak i klientami z sektora prywatnego. Wiele wskazuje na to, że rynek znów mocniej zainteresuje się akcjami spółki Solar Innovation.
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: „Giełdowe okazje – GPW / NewConnect”.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji