Wezwania na akcje Primetech, Mostostal Warszawa i Pfleiderer Group

Wciąż nie brakuje emitentów, którzy chcą opuścić GPW. Jest to zjawisko, na którym mogą spróbować zarobić inwestorzy indywidualni

źródło: wellnesslately.com

Mimo wakacyjnej pory sporo dzieje się na warszawskim parkiecie. Niestety nie zawsze są to wymarzone sytuacje. Rynku pierwotnego (nowych debiutów) wciąż brak. Kwietniowa oferta IPO BoomBit niewiele tu zmieniła… Nie maleje za to kolejka emitentów, których najczęściej obecni właściciele planują wycofać z GPW. Pisaliśmy już o tym wielokrotnie, niemniej lista wciąż wydłuża się o coraz to nowe spółki. Obecnie trwają wezwania m.in. na walory Primetech (d. Kopex), Mostostalu Warszawa czy Helio.
 

Akcjonariusze Primetech i Mostostal Warszawa liczą na lepsze ceny

Inwestorzy i spekulanci lubią takie transakcje, gdyż widzą w nich szanse na dodatkowe zyski. Tak się dzieje gdy wzywający przebija pierwotną cenę oferując wyższą. Tak było wielokrotnie w historii choćby na papierach: Tarczyńskiego, Orbisu, Prime Car Management, ABC Data i Coliana. W przypadku akcji Primetech, większościowy akcjonariusz czyli Grupa Famur zaproponowała 1,45 zł za walor (w piątek za nie płacono 1,442 zł). Warto zauważyć, że w ostatnich dniach cena często bywała wyższa. Może to świadczyć, że dotychczasowa oferta wcale nie jest tak atrakcyjna dla reszty akcjonariuszy.
 

źródło: Twitter

Jeszcze wyraźniej sytuacja ta wygląda w Mostostalu Warszawa, gdzie hiszpańska Acciona Construccion wzywa na blisko 50 proc. akcji emitenta i oferuje 3,45 zł za jedną sztukę (w piątek na GPW płacono za nie 3,76 zł). Tu też nie można wykluczyć poprawienia dotychczasowej oferty. Z pewnością mogłoby zachęcić to krajowe instytucje finansowe do odpowiedzi na powyższe wezwanie.
 

Udziałowcy Pfleiderer Group zarobią jeszcze więcej?

W piątek akcje producenta płyt wiórowych wyraźnie zdrożały o 31,1 proc. do 26,1 zł. Ma to bezpośredni związek z wezwaniem na akcje spółki, które ogłosił Volantis Bidco, kontrolowany przez największego udziałowca Pfleiderer GroupStrategic Value Partners LLC (posiadającego bezpośrednio blisko 30 proc. walorów). Co ciekawe za jedną akcję zaoferował on jednak 25,17 zł. Wydaje się, że również w tym przypadku część rynku może spodziewać się poprawienia dotychczasowych warunków wezwania.
 

źródło: Trigon DM Daily

źródło: Gazeta Giełdy Parkiet

Najbliższe tygodnie pokażą, czy gra pod wezwania wciąż jest dobrym sposobem na szukanie zysków na giełdzie.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

4 komentarze

 1. rzeszowiak - 15 lipca 2019 10:26

  ROPCZYCE bylo wezwanie po 27pln potem chyba 32 teraz jest po 25,50 w miedzyczasie prezes kupowal po ok 33pln paradoks

  Odpowiedz
 2. Metyl - 15 lipca 2019 11:43

  Skoro cena na GPW jest wyższa to znaczy, że oferta jest do bani

  Odpowiedz
 3. ArZar - 15 lipca 2019 22:00

  O Primetech to ciekawa dyskusja jest na forum Bankier, dużo osób czeka tam na nowe lepsze wezwanie

  Odpowiedz
 4. kumpel - 17 lipca 2019 09:05

  Pfleiderer ale odjeżdża z notowaniami w górę

  Odpowiedz

Dołącz do dyskusji