W.G Partners zapowiada dynamiczny rozwój dzięki automatyzacji

Emitent zakłada, że będzie wypracowywać dwucyfrową rentowność netto

źródło: spółka

 
Dzisiaj przyjrzymy się bliżej spółce W.G Partners z rynku NewConnect, która jest producentem domów w technologii modułowej i szkieletowej. Na niedawnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy mieliśmy okazję porozmawiać z prezesem spółki. Temat budowy i stawiania takich domów jest coraz popularniejszy i nie ma co ukrywać, że dla wielu rodzin pozostaje upragnionym marzeniem.

Przed spółką pracowite lato

– To jest biznes, który cechuje się pewną sezonowością. 2 półrocze zawsze jest lepsze z mocnym 3 kwartałem. W tym roku też tak będzie – mówi Maciej Gogolczyk, prezes i główny akcjonariusz W.G Partners (kontroluje 42 % kapitału). Dodał, że kierowana przez niego spółka jest rentowna w każdym kwartale.
 
– Nie mamy problemów z pozyskiwaniem nowych zleceń. Sprzyja nam rynek i otoczenie oraz historia wielu zadowolonych klientów, którzy polecają nas swoim znajomym. Mając wieloletnie doświadczenie jesteśmy w stanie wypracowywać w skali roku dwucyfrową rentowność netto – podkreśla Gogolczyk. Na początku czerwca spółka pochwaliła się zdobyciem dużego zlecenia o wartości 6 mln zł na wybudowanie kompleksu turystycznego na Mazurach.
 

źródło: spółka

W 1 kwartale tego roku Emitent wypracował blisko 300 tys. zł zysku netto, a zysk EBITDA wyniósł ponad 600 tys. zł. Na koniec marca W.G Partners chwalił się, że od początku roku zawarł już umowy na realizację 32 projektów vs 18 sprzedanych domów w całym 2023 roku.
 
Szef firmy przyznał, że przyszłoroczny portfel zleceń również dynamicznie rośnie z tygodnia na tydzień. – Miesięcznie spływa do nas ponad 100 zapytań ofertowych, co ma realne przełożenie na kolejne nowe kontrakty. Prowadzimy rozmowy zarówno z klientami indywidualnymi jak i z deweloperami – wyjaśnił prezes.

W planach mocniejsze wyjście za granicę oraz dalszy wzrost mocy

Zapytaliśmy prezesa na WZA o plany spółki na najbliższe miesiące? Usłyszeliśmy, że W.G Partners sukcesywnie rozwija moce produkcyjne, dzięki którym będzie w stanie realizować coraz więcej zleceń. – Postawimy na automatyzację w wielu obszarach. To nasz priorytet. Pozwoli nam to dalej dynamicznie rosnąć bez nadmiernego wzrostu załogi – wyjaśnił szef przedsiębiorstwa.
 
Pracownicy spółki podzielni są na kilka brygad. Jak usłyszeliśmy taki system dobrze się sprawdza zarówno przy zleceniach w kraju jak i za granicą. W.G Partners coraz częściej podejmuje się prac na zewnętrznych rynkach. – Latem będziemy pracować przy zleceniach w Czechach i Włoszech. Jesteśmy otwarci na różne kierunki. Wiele wskazuje, że rynek niemiecki może być docelowo dla nas bardzo ciekawy – dodaje prezes Gogolczyk.

ABC domów modułowych

Budowa takich obiektów jest bardzo szybka i trwa od pięciu do sześciu tygodni. W przypadku tradycyjnych metod zajmuje to nawet rok. Domy modułowe są energooszczędne. Więcej ciekawych technicznych kwestii można poznać i obejrzeć na kanale YT „Twój Dom Z Jutuba
 

Posumowanie:

Akcje spółki znajdują się w wyraźnym trendzie wzrostowym. Wydaje się, że rynek obstawia dynamiczny wzrost wyników firmy w tym roku i kolejnych latach. Sporo o potencjale Emitenta mamy się dowiedzieć z analizy wyników finansowych za 2 i 3 kwartał. Dobrze, że spółka zamierza zwiększać moce przerobowe i mocno stawiać na automatyzację produkcji. Niewykluczone, że właśnie taka strategia spowoduje, że liczne porównania na forach do „drugiego Pekabeksu czy małego Mirbudu” będą choć trochę uzasadnione i docelowo wpłyną na dalszy wzrost wartości firmy…
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.

Obserwuj nas również na Instagramie: https://www.instagram.com/toppicks.pl/Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji