Czy wrześniowa premiera gry Cyberpunk 2077 jest znów zagrożona opóźnieniem?

Ponad połowa głosujących w ankiecie na twitterze spodziewa się kolejnego przesunięcia terminu premiery

źródło: gamer-ways.com

 
Spółka CD Projekt Red jest naszym narodowym dobrem. To z pewnością jeden z najlepszych przykładów sukcesu polskiego biznesu ostatnich kilkunastu lat. Zaledwie kilka dni temu mogliśmy przeczytać, że osiągnęła ona aktualnie najwyższą wycenę pośród producentów gier w Europie. Taki sukces zasługuje na uznanie. Bieżąca wycena spółki przekracza 37 mld zł, a notowania akcji oscylują wokół poziomu 400 zł za walor.
 

źródło: stooq.com


Obecny rok ma przynieść kolejny ważny przełom. Coraz bliżej do długo wyczekiwanej premiery gry Cyberpunk 2077 (zapowiedziana na 17 września). Do tego wydarzenia, licząc dokładnie – pozostało 105 dni. Przypomnijmy, że w styczniu giełdowa spółka już raz przesunęła wspomniany termin z zapowiadanego wcześniej 16 kwietnia na właśnie 17 września.
 

Kilka dni temu na twitterze została opublikowana ankieta, której końcowe wyniki mogły zaskoczyć. Ponad połowa głosujących to sceptycy, którzy ponownie oczekują przesunięcia daty premiery gry Cyberpunk 2077. Stare przysłowie mówi, że „na giełdzie większość nie ma racji”… może warto w tym temacie zachować czujność.
 

źródło: twitter


Należy pamiętać, że CD Projekt Red właśnie odwołał i przeniósł o kilkanaście dni wydarzenie online „Night City Wire”, podczas którego mieliśmy poznać nowe informacje o długo wyczekiwanej grze. Warto dodać, że wcześniej na podobny ruch zdecydowała się firma Sony, która odwołała prezentację nowej generacji konsol PlayStation 5.
 

Niestety, ale bieżąca sytuacja mająca miejsce na amerykańskich ulicach (protesty obywateli i związane z tym zamieszki) stanowi kolejny czynnik, który również może wpłynąć na planowane premiery producentów gier oraz konsol…Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

Dołącz do dyskusji