Wszelkich pomyślności i wysokich zysków w 2022 roku od TopPicks.PL!

Bieżący rok również będzie obfitował w liczne okazje rynkowe

źródło: www.vecteezy.com/

 
Właśnie przywitaliśmy Nowy Rok i wiele osób zadaje sobie teraz pytanie jaki to będzie okres dla giełdowych inwestorów. Pod wieloma względami ten „stary rok 2021” był dobry. Główne indeksy giełdowe w kraju (WIG +21,5%, WIG20 +14,3%, mWIG40 +33%, sWIG80 +24,6%) i za granicą (S&P 500 + 26,9%, Nasdaq +21,4%, Dow Jones Industrial +18,7%) wyraźnie poszły w górę.

Działo się to w trudnym otoczeniu ekonomiczno-społeczno-politycznym. Wystarczy wymienić wysoką inflację, z którą zmagają się właściwie wszystkie kraje na świecie, drożejące surowce, kolejne fale Covidu czy napięcia polityczne w relacjach USA-Chiny lub na Bliskim Wschodzie. Niestety wszystkie powyższe czynniki w dalszym ciągu będą determinować nasze codzienne życie również w Nowym Roku. Dodatkowo będziemy musieli zmierzyć się z podwyższaniem stóp % na wielu ważnych rynkach, co jest szczególnie obserwowane przez inwestorów.

Podsumowując jednym zdaniem Nowy Rok 2022 – trzeba przyznać, iż „będzie to rok wielu wyzwań, być może trudny dla giełdowych graczy, ale z momentami na realizację zysków z trafnych inwestycji”. Z takim nastawieniem jako TopPicks.pl wchodzimy w ten nowy czas. Wkrótce na blogu przedstawimy nowe analizy, które mamy nadzieję będą przydatne dla Państwa rozważań.

 
Korzystając z okazji pragniemy złożyć jeszcze raz noworoczne życzenia wszystkim Naszym Czytelnikom. Do Siego Roku!Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji