Akcje spółki Corelens gotowe do wybudzenia z „zimowego snu”

Na GPW dotychczas brakowało reprezentanta przyszłościowej branży druku 3D. Ta sytuacja wkrótce się zmieni

źródło: https://nonprofithub.org/

 
W naszej najnowszej analizie przyjrzymy się bliżej spółce Corelens, która w najbliższych miesiącach powinna finalizować przejęcie znanej firmy Zortrax. Sprawa tej fuzji nie jest nowa, gdyż rynek dość entuzjastycznie reagował na te doniesienia już we wrześniu i październiku 2020 roku. Powoli jednak będziemy zbliżać się do końca tego procesu połączeniowego, co w naturalny sposób ponownie przypomni inwestorom o tej ciekawej transakcji.
 

źródło: stooq.pl 
Dlaczego inwestorzy mogą mocniej zainteresować się walorami spółki Corelens?
 

  • Bieżąca wycena rynkowa Emitenta jest niewielka i przekracza nieznacznie 10 mln zł. Oczywiście po połączeniu z Zortraksem (spółka przejmowana) istotnie wzrośnie. Więcej na ten temat przeczytamy na portalu Bankier.pl. Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że proces komunikacyjny i przedstawienie nowych planów na przyszłość – zwłaszcza Zortraksu (działającego w branży druku 3D) – pojawią się dużo wcześniej. Powinno stać się to katalizatorem do wzrostu cen notowanych już akcji Corelensa. Jest to zresztą w interesie dotychczasowych akcjonariuszy Zortraksu, aby ich akcje wchodziły do obrotu przy możliwie jak najwyższej wycenie papierów podmiotu przejmującego.
  •  

  • W nasz pomysł inwestycyjny dodatkowo wpisuje się aktualna sytuacja akcji spółki z punktu widzenia analizy technicznej. Na wykresie notowań papierów Corelensa widzimy kilkumiesięczny trend boczny. W końcu należy spodziewać się dość wyraźnego wybicia. Zakładamy, że w górę… właśnie na fali nowych informacji m.in. o przyszłych planach Zortraksu. Wydaje się, że powtórzenie notowań z września i października ub. r. – czyli przedziału 5-6 zł może być w krótkim terminie trudne. Jednocześnie nie można wykluczyć względnie szybkiego ataku popytu w okolice 4 zł, gdzie znajduje się potencjalnie pierwszy istotny opór.
  •  

  • Zortrax to spółka dobrze znana większości inwestorów. Kilka lat temu wróżono jej wielki i międzynarodowy sukces. Potem o firmie zrobiło się ciszej. Biorąc pod uwagę dotychczasowych partnerów i kontrahentów Zortraksu np. Bosch, NASA, Europejską Agencję Kosmiczną czy Skriware widać, jak duży potencjał biznesowy i medialny ma ten podmiot. Niewykluczone, że pandemia i walka z wirusem otworzyły nowe możliwości biznesowe przed firmą. To wszystko powinno sprzyjać inwestorom, którzy mogą w najbliższym czasie aktywniej akumulować akcje Corelensa

 

 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: „Giełdowe okazje – GPW / NewConnect”.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji