Inwestorzy z GPW bardzo lubią dywidendy

Odpowiedni dobór „dywidendowych arystokratów” może istotnie zwiększyć portfelowy zysk akcjonariuszy

źródło: wiseradvisor.com

 
Coraz więcej wiemy o dywidendach, które w tym roku trafią do giełdowych inwestorów. Z każdym dniem pojawiają się nowe informacje w tej sprawie czego najlepszym przykładem jest wczorajsza rekomendacja zarządu XTB.

Poniżej przedstawiamy zestawienie „Parkietu”, który w jednym miejscu zebrał wcześniejsze deklaracje Emitentów:
 

źródło: Parkiet

Oczywiście inne media również prowadzą pomocne rankingi w temacie dywidend, które są na bieżąco aktualizowane np. na portalu Stockwatch.pl
 
Na rynku przybywa inwestorów preferujących długoterminowe zaangażowanie w akcje. Również w ich przypadku odpowiedni dobór „dywidendowych arystokratów” może mieć ogromne znaczenie w wypracowywanej stopie zwrotu. Jak pokazują długoterminowe wyniki takich spółek jak: Asbis, XTB, ED Invest, Fabrity Holding, Eurotel, Krynica Vitamin czy Text mówimy o naprawdę dużych procentach, których serdecznie życzymy wszystkim naszym Czytelnikom.
 

źródło: Parkiet

Więcej o długoterminowym inwestowaniu w akcje dywidendowych firm można przeczytać w tym artykule „Parkietu”.
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.

Obserwuj nas również na Instagramie: https://www.instagram.com/toppicks.pl/Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji