Ślepnąc od giełdowych notowań

Niedawne duże wahania kursów akcji Kruka i CCC mogą być sygnałem, że nadchodzący właśnie sezon wynikowy za III kwartał będzie niezmiernie ciekawy

źródło: business.org.ge

W minionym tygodniu handel na GPW, z uwagi na czwartkowe Święto Zmarłych, nie należał do aktywnych. Urlopy, podróże małe i duże oraz różne zaległości – to zaprzątało głowy wielu inwestorów. Od ostatniego wpisu na blogu minęło kilka dni, ale mam mocne alibi. Sporo wolnego czasu na pisanie skradł mi głośny polski serial „Ślepnąc od świateł”, który w całości już obejrzałem. Ponieważ przypadł mi on do gustu – to postanowiłem zadedykować mu tytuł dzisiejszego wpisu.

Specjaliści rynkowi kreślą scenariusze na przyszłość

Tymczasem bliski koniec roku sprzyja powstawaniu różnych rynkowych prognoz na najbliższe tygodnie i miesiące. Dość ciekawie w tym kontekście wyglądają zapatrywania Tomasza Hońdo (starszy analityk w Quercus TFI), które zostały przedstawione w weekendowym (27-28 październik) wydaniu gazety giełdowej „Parkiet”.

źródło: „Parkiet”

Zaletą akurat tej analizy wydaje się fakt, że jest ona całkiem prawdopodobna i logiczna. Jej realizacja oznaczałaby, że dogodny czas na zakupy krajowych akcji wciąż jeszcze przed nami.

Niezależnie co przyniesie giełdowa przyszłość – dobrze czasem skonfrontować własne oczekiwania z opiniami innych doświadczonych osób. W ostatnich dniach, na jednej z grup dyskusyjnej o m.in. GPW na portalu Facebook, dużym zainteresowaniem Czytelników cieszyły się również przemyślenia doświadczonego inwestora – Song Mun. W tym wypadku spadków na giełdach należałoby oczekiwać szybciej…

źródło: Facebook

Kruk i CCC w centrum uwagi graczy

Ostatnie sesje były bardzo ciekawe dla akcjonariuszy firmy windykacyjnej Kruk oraz obuwniczego giganta CCC. Ta pierwsza spółka podała lepsze rezultaty finansowe od konsensusu analityków. Akcje przedsiębiorstwa jednak raczej traciły na wartości. Wydaje się, że kluczowy dla tej firmy jest trwający obecnie przegląd opcji strategicznych, który ma się zakończyć do końca bieżącego roku. Aktualnie gracze chyba sceptycznie podchodzą do realności bliskich zmian w akcjonariacie.

Dodatkowo po raz kolejny w tym roku okazało się, że poziom 180 zł za akcję Kruka jest silnym wsparciem technicznym.

W 2019 roku coraz lepiej pod względem wyników ma sobie radzić odział Kruka we Włoszech.

źródło: stooq.com

Nie mniej interesująca sytuacja miała miejsce u producenta butów – spółki CCC. Z jednej strony, mamy tam gorsze opublikowane wyniki szacunkowe spółki za III kwartał, gdzie pojawiły się straty. W efekcie notowania firmy mocno spadły. Na forach i grupach dyskusyjnych inwestorzy zwracają uwagę na wzrost posiadanych zapasów, rosnące zadłużenie, presję na realizowane marże czy rentowność zagranicznej ekspansji. Z drugiej strony spółka zasygnalizowała, że podmiot zależny eobuwie.pl (emitent ma w nim 74,99 proc. kapitału) może przeprowadzić ofertę publiczną (IPO). Ostatnie wyceny analityków kształtują się w przedziale 227 zł – 340 zł za jeden walor CCC.

Wydaje się, że powrót kursu papierów spółki powyżej 200 zł za akcję uspokoiłby sytuację. Firma potrzebuje wrócić na trwałą ścieżkę wypracowywanych zysków.

źródło: stooq.comPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

6 komentarzy

Dołącz do dyskusji