Wielton, Vivid Games i giełdowy kalendarz

Nasz fanpage na serwisie FB ma już ponad 500 obserwatorów. Taka grupa Czytelników mobilizuje do dalszej pracy i nieustannego wychodzenia naprzeciw stawianym oczekiwaniom

https://dpi.wi.gov

Znaleźliśmy się w drugiej połowie sezonu wynikowego. Trudno nie zwrócić uwagi na różne ciekawe raporty finansowe. Dzieje się dosyć dużo…

Wielton pokazuje solidne wyniki i przejmuje firmę z Wielkiej Brytanii

Największy krajowy producent naczep wypracował po sześciu miesiącach ponad 38 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy blisko 985 mln zł sprzedaży. Przed rokiem w analogicznym okresie było to odpowiednio: 28,6 mln zł i 791 mln zł. Wielton podał te informacje we wtorek rano. Warto dodać, że konsensus rynkowy (tworzy go PAP Biznes) był wyższy. Niemniej jednak na tle kapitalizacji wyniki są całkiem przyzwoite.

Dodatkowo, dzień wcześniej (po godzinie 16:00), spółka pochwaliła się zakupem 75 proc. udziałów Lawrence David – jednego z głównych producentów naczep na rynku brytyjskim. Wartość transakcji wyniosła 26 mln funtów.

źródło: stooq.com

Rynek nie reagował na to wydarzenie wyraźnie w miniony poniedziałek oraz we wtorek rano. Dopiero po godzinie 12:00 zwyżka akcji Wieltonu przyspieszyła (na koniec dnia było to + 10,8 proc.).

To dobre potwierdzenie, że na trudnym rynku i przy dobrych informacjach walor może nie od razu „odpalać” od początku sesji.

Raczej należałoby spodziewać się ataku popytu zaraz po otwarciu notowań. Bieżąca kapitalizacja Wieltonu – 690 mln zł – cały czas wydaje się być atrakcyjna dla graczy z dłuższym horyzontem inwestycyjnym.

Vivid Games zawodzi znów rezultatami

Mieszane odczucia dostarcza analiza wyników spółki Vivid Games, której straty netto zwiększyły się w I półroczu. Ebitda spółki spadła do symbolicznych rozmiarów. Pamiętajmy, że ubiegły rok również nie był udanym okresem dla producenta gier. Na czym firma opiera teraz swój entuzjazm?

W poprawie wyników ma pomóc m.in. najnowszy tytuł – gra „ Gravity Rider”. Zarząd liczy na dalszy skokowy wzrost liczby pobrań tego tytułu. Równocześnie wyniki finansowe mają się poprawiać od czwartego kwartału. Trochę to jednak oddala się w czasie…

źródło: aplikacja NOL3

Gorące papiery są lekko w zapomnieniu

Zapewne nie jest to przypadkiem, że spora część „gorących” spółek jest aktualnie w trendach spadkowych. W tym gronie widać m.in. Krezusa, Trakcję PRKiI, Kopex czy Altus TFI. Przekłada się to na mniejsze zainteresowanie tymi tematami przez spekulantów.

Kilka głośnych sprawozdań finansowych przed nami. Czekam m.in. na raport Brastera, Getinu, Playway czy Celon Pharma. A to wszystko już w ciągu najbliższych kilku sesji.
 
Na koniec chciałbym odnotować, że fanpage: „Toppicks.pl – w poszukiwaniu rynkowych okazji” w serwisie FB zdobył już ponad 500 polubień. To dobry moment, aby raz jeszcze wszystkim Państwu podziękować.
 


 
Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

9 komentarzy

Dołącz do dyskusji