Biomed Lublin zapowiada nowe otwarcie i planuje istotnie zwiększyć skalę działania

Oficjalna publikacja nowej nazwy Emitenta to tylko jeden z wielu faktów, o których zarząd chce niebawem głośno powiedzieć

 
W miniony czwartek odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Biomed Lublin. Po oficjalnych obradach inwestorzy (zaledwie kilka osób) mieli sposobność wziąć udział w ciekawej rozmowie z Mieczysławem Starkowiczem, prezesem firmy – na temat wyzwań i planów stojących przed Emitentem. Na liczne pytania padło wiele konkretnych odpowiedzi, z których można wysunąć wniosek, że już najbliższe sesje giełdowe mogą być ważne i owocne dla akcjonariuszy Biomedu Lublin.
 

Poniżej kluczowe wnioski i wrażenia po WZA:

 

  • Biomed Lublin prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu poinformuje rynek o nowych kierunkach rozwoju dla spółki również w kontekście ekspansji zagranicznej. Tym ważnym wyzwaniom towarzyszyć będzie również prezentacja nowej nazwy Emitenta. „Jesteśmy już spółką międzynarodową, a nie lokalną. Zmiany są nieuniknione patrząc na nasze ambitne zamierzenia. Będziemy mieli wiele ciekawych informacji do przekazania inwestorom” – mogliśmy usłyszeć od prezesa Starkowicza.
  •  

  • Strategicznym produktem spółki pozostanie Onko BCG – lek na raka pęcherza moczowego. Ambicją Emitenta jest objęcie całej Europy umowami na ten produkt do końca roku. To by oznaczało, że w niedalekiej przyszłości akcjonariusze mają prawo liczyć na podpisanie jeszcze kilku ważnych umów m.in. na rynku skandynawskim, włoskim czy hiszpańskim.
     
    Zdaniem zarządu, przez najbliższe 7-10 lat Onko BCG będzie złotym standardem w leczeniu nieinwazyjnych guzów pęcherza moczowego. „Nasz lek jest wysoko deficytowy w skali świata. Niestety, ale producenci nie są w stanie aktualnie wyprodukować go w liczbach, na które czekają pacjenci w różnych krajach” – wyjaśnił szef giełdowej firmy. Biomed Lublin sukcesywnie będzie też sprzedawał Distrepatazę (rejestracja na 14 rynkach), szczepionkę BCG (sprzedaż do ponad 10 krajów) czy Immunoglobulinę IgG.
  •  

  • Emitent realizuje obecnie dwie duże inwestycje, które zdaniem zarządu istotnie przeskalują biznes spółki. Chodzi o budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej. Spółka szacuje, że we wrześniu otrzyma pozwolenie na użytkowanie centrum.
     
    Sztandarową inwestycją jest jednak nowy zakład produkcyjny Onko BCG, który ma być gotowy w przyszłym roku. Dzięki niemu zwiększy się produkcja leku Onko BCG o około 300 000 opakowań rocznie. Oznacza to zwielokrotnienie potencjału wytwórczego tego produktu. Co ważne, na dokończenie tych inwestycji spółka ma już w pełni zabezpieczone finasowanie i nie potrzebuje podwyższać kapitału.
  •  

  • Opisywane powyżej portfolio spółki może rozszerzyć się o kolejne produkty. Emitent nie wyklucza w tym celu zakupu praw do leków licencyjnych. Prace i analizy w tym temacie już trwają, a na konkretne i wiążące decyzje spółka daje sobie czas do końca bieżącego roku.
  •  

  • Akcje Biomed Lublin wchodzą w skład prestiżowego indeksu mWIG40, co jest dużym sukcesem spółki. Zarząd zamierza bardziej wykorzystywać ten fakt. Chce poprawić komunikację z inwestorami finansowymi. Liczy też na większe pokrycie analityczne ze strony brokerów. W komunikacji ma być położony nacisk na fakty i konkretne zamierzenia. To ma odróżniać nowy Biomed Lublin od tego sprzed kilku lat.
  •  

  • Oceniając wystąpienie prezesa Mieczysława Starkowicza trzeba przyznać, że dobrze rozumie on oczekiwania akcjonariuszy. Wielokrotnie podkreślał głęboką wiarę w międzynarodowy sukces spółki. W tym spojrzeniu pomaga mu wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej w krajowych i zagranicznych przedsiębiorstwach.
     
    Jego zdaniem, walory Biomedu Lublin są obecnie niedowartościowane. Prezes Starkowicz przyznał, że patrzy na spółkę przez pryzmat jej pozycji rynkowej na dobrych kilka lat do przodu. Z dumą mówił o realizowanych aktualnie inwestycjach i kadrze menadżerskiej, która obecnie pracuje w spółce.

 

Podsumowanie:

 
Po raz kolejny okazuje się, że warto jeździć na walne zgromadzenia i korzystać z możliwości rozmowy z zarządem o planach i ambicjach danej spółki. Wiele wskazuje na to, że może być to całkiem ciekawy tydzień dla akcjonariuszy Biomedu Lublin, który powinien obfitować w bogate medialne wydarzenia. Bardziej doświadczeni inwestorzy z pewnością wiedzą, że akurat ten papier lubi pozytywne newsy, a te przyciągają do spółki „gorący” kapitał…
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.
 
Obserwuj nas również na Instagramie: https://www.instagram.com/toppicks.pl/
 



Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji