3. miejsce w rankingu TOP 11: CD Projekt w oczekiwaniu na termin premiery Cyberpunk 2077

Gra „Cyberpunk 2077” ma szanse na duży międzynarodowy sukces. Pokazała to reakcja i opinie kilkudziesięciu tysięcy graczy po obejrzeniu sporego roboczego fragmentu gry

źródło: alza.sk

Dużo działo się przez ostatnie 12 miesięcy wokół czołowego giełdowego producenta gier komputerowych. Nastroje i sentyment inwestorów zmieniały się często i chyba większość z nich żałuje, że rok nie zakończył się już w sierpniu, kiedy notowania akcji spółki były najwyższe. Co więc rozgrzewało emocje akcjonariuszy CD Projekt?

W I kwartale w marcu rynek dowiedział się, że papiery emitenta wejdą do obrotu do indeksu WIG 20. To niewątpliwie był duży sukces dla spółki, który pozwolił na jeszcze szersze otwarcie się na nowych zagranicznych inwestorów. W sierpniu CD Projekt pokazał 48-minutowy gameplay z długo wyczekiwanej gry „Cyberpunk 2077”.
 

 
Materiał cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów (widać to po statystykach na kanale Youtube). Gra ma z pewnością zadatki na wielki międzynarodowy sukces.
Od sierpnia notowania spółki zaczęły jednak spadać. Inwestorzy wciąż czekają na konkrety w sprawie terminu premiery „Cyberpunk2077”. Najczęściej słyszy się i czyta różne opinie, że będzie to albo koniec przyszłego roku albo niestety dopiero 2020 rok. To jednak tylko spekulacje.

Duża niepewność w tym temacie nie pomaga bieżącym notowaniom akcji. Wszystko to dzieje się w sytuacji, kiedy od kilku miesięcy widzimy duże pogorszenie sentymentu inwestorów za granicą do całej branży gamingowej (silna korekta dotknęła walory największych graczy jak np. Electronic Arts, Activision czy Take Two Interactive).

Z lokalnych czynników firmie na pewno nie pomaga kwestia żądań finansowych ze strony Andrzeja Sapkowskiego (autor książek o wiedźminie). Chodzi o bagatela minimum 60 mln zł, co robi wrażenie na inwestorach. Na razie CD Projekt nie zamierza tworzyć dodatkowych rezerw na spełnienie tych oczekiwań. Inwestorów mógł rozczarować także poziom sprzedaży gry „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”.

Dodatkowo bieżące wyniki finansowe nie rzucają analityków na kolana. Dobrze to widać m.in. po systematycznie spadającym zysku netto np. w III kwartale tego roku.

źródło: stooq.com


Dużo się mówiło o transakcjach na akcjach spółki zawieranych przez osoby z rady nadzorczej i zarządu. Zaliczamy do nich lipcową sprzedaż prawie wszystkich akcji spółki (10 tyś papierów po średnio 200 zł) przez przewodniczącą rady nadzorczej Katarzynę Szwarc. W drugiej połowie października spory pakiet (za ponad 10 mln zł, po średniej cenie za papier około 166 zł) zbył również członek zarządu Michał Nowakowski.

Niemniej w całym roku akcje CD Projekt były bardzo dobrą inwestycją i zwiększyły wartość o ponad 55 proc. (stan na 26 grudzień, kiedy tworzyliśmy ranking).
 
 
Link do całego rankingu: TOP 11 najbardziej zyskownych inwestycji na GPW w 2018 roku.



Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

Dołącz do dyskusji