Krezus, Trakcja, Kopex, BAH – bieżąca analiza notowań

Kapitał spekulacyjny nie lubi nudy i cały czas poszukuje spółek, których notowania w przyszłości mogą wyraźnie drożeć. Zwyżki kuszą graczy, ale inwestowanie w „gorące” tematy często kończy się też dotkliwymi stratami

źródło:dalalstreetwinners.com

W ostatnich dniach sporo dzieje się na giełdowym parkiecie. O zwieszeniu notowań akcji Krezusa (słusznym zresztą w obliczu publikowanych komunikatów zarządu) pisali już chyba wszyscy, dlatego trudno opisywać tę historię po raz kolejny. Z pewnością przykre jest to, że największym poszkodowanym są jak zwykle drobni inwestorzy, którzy mają zamrożony kapitał na dłużej nieokreślony czas.
 
Wydaje się, że zawieszony kurs TKO Krezusa w przedziale 1,50-1,70 zł to chyba zbytnie przereagowanie w dłuższym terminie – znając „charakter” tego papieru. Póki co – brak handlu akcjami Krezusa na parkiecie. Czekamy na odwieszenie notowań.
 

Akcje Trakcji PRKiI w odwrocie

Jeżeli dołożymy do tego słabość papierów Trakcji PRKiI (kolejny ulubieniec inwestorów) po nieudanym pokonaniu oporu na poziomie 4,70 zł – trudno nie zauważyć zmian w peletonie spekulacyjnych spółek. Notowaniom spółki zaczyna ciążyć dodatkowo bliskość terminu publikacji raportu finansowego za I półrocze (30 sierpień). Takie jest chyba najprostsze wytłumaczenie ostatnich zniżek.
 
Aktualnie poziom 3,90 – 4 zł stanowi teraz kluczowe wsparcie i nadzieję przed pogłębieniem dalszych spadków na akcjach Trakcji PRKiI.
 

żródło: stooq.com

Zatrzymany gwałtowny wzrost na Kopeksie

Rynek nie znosi próżni – więc bardzo szybko zaczął szukać kolejnych potencjalnych liderów do wzrostów. Mocno przeceniony Kopex wydawał się dobrym kandydatem i widać nim spore zainteresowanie kapitału spekulacyjnego. Dostrzegłem ten zryw popytu w obszarze 1,5 zł za akcję, który opisałem na twitterze.

Kurs jednak dalej dynamicznie rósł, aż do wczorajszego przedpołudnia, kiedy wyniósł 2,75 zł. Potem zaczęła się paniczna wyprzedaż. Kopex ma swoje fundamentalne problemy – po sprzedaży zależnej firmy – Przedsiębiorstwo Budowy Szybów do JSW, będzie musiał opracować nową strategię. Niewątpliwym atutem byłego już producenta maszyn górniczych jest nadal duża płynność obrotu akcjami. Cenny wabik dla spekulantów. Pamiętajmy też, że 14 sierpnia nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki będzie głosować nad zmianą nazwy firmy na Primetech. Czy to oznacza nowe otwarcie dla Kopeksu? Czas pokaże. Inwestorzy lubią takie zmiany.
 
Atutem spółki pozostaje też ogromna tarcza podatkowa – ponad 2 mld zł za straty poniesione w latach 2015-2016. Mimo wszystko inwestowanie w akcje Kopeksu, zwłaszcza powyżej poziomu 2 zł pozostawmy naprawdę wytrawnym graczom…

źródło: stooq.com

Na szerokim rynku też ciekawie

Ciekawie dzieje się również na akcjach CI Games, ZM Kania i British Automotive Holding. Pilnie przypatruję się zwłaszcza temu trzeciemu, którego notowania zaliczyły ostry spadek po wypowiedzeniu umowy importerskiej przez Jaguar Land Rover Limited (wygaśnie 1 sierpnia 2020 r.). Spotkania z mediami i analitykami oraz podtrzymanie planów dywidendowych spowodowało pewien zryw, ale chwilowy. Mocno wzrosły obroty na spółce.
 
Dla inwestorów kierujących się analizą techniczną, kluczowe jest teraz przebicie poziomu 2,95-3 zł, aby dać pozytywny sygnał dla popytu.

źródło: stooq.comPowyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.
 

7 komentarzy

Dołącz do dyskusji