Z Nowym Rokiem nowym krokiem!

Strach, chciwość, wysoka zmienność notowań – wszystko to na co dzień towarzyszyło inwestorom w ciągu ostatnich 12 miesięcy

źródło: kiplinger.com

 
Dziwny był ten miniony rok. Pandemia, obawy o zdrowie naszych bliskich, spore turbulencje w gospodarce czy na rynkach finansowych. Trochę tego było…

Z drugiej strony spora cześć inwestorów zakończyła 2020 rok pokaźnymi zyskami. Obiektywnie patrząc miniony okres był pod tym względem spektakularny. Dobrze obrazuje to zestawienie stóp zwrotu spółek, które najwięcej zyskały na wartości rok temu.
 

źródło: stooq.pl

Nie można też zapominać, że 2020 rok był bogaty w dość istotne wydarzenia na naszej GPW. Do istotnych możemy zaliczyć: IPO Allego, premiera gry CyberPunk 2077, spektakularne rajdy na akcjach np. Mercator Medical, XTB czy Biomed Lublin, oraz wiele innych historii, które były żywo komentowane przez „inwestorską brać”. Dobrze to pokazuje nasze świąteczne bingo:
 

 
2021 rok zaczął się dla inwestorów nad wyraz dobrze. Zarówno na poniedziałkowej i wtorkowej sesji byliśmy świadkami wielu wzrostów zwłaszcza w segmencie mniejszych spółek. W tym miejscu warto zapoznać się ze statystykami w tym temacie. Widać, że wnioski są optymistyczne.
 
 

źródło: twitter.com

Na koniec chcielibyśmy życzyć naszym Czytelnikom i ich bliskim zdrowia, pomyślności i wysokich stóp zwrotu na GPW w Nowym Roku! Dziękujemy również, że tak pozytywnie przyjęliście Państwo naszą nie tak dawną inicjatywę, którą było utworzenie grupy inwestycyjnej na FB: „Giełdowe okazje – GPW / NewConnect”.Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji