Nowy sezon dywidendowy rusza niebawem

XTB, Kęty, GPW, Voxel, PlayWay, Orlen – te spółki mogą pozytywnie zaskoczyć przy podziale zysków

źródło: www.finance.yahoo.com

 
Inwestorzy, którzy lubią mieć w portfelu spółki dywidendowe z GPW powinni zapoznać się z lekturą tekstu na portalu Bankier.pl: „Dywidendowe łowy jeszcze w tym roku. Gdzie można zapolować na prawdziwe okazje?”. Ten artykuł pokazuje pewien sposób myślenia, który jest na bieżąco realizowany u części graczy. Faktycznie bowiem inwestorzy powoli już mają wytypowane do obserwacji spółki, które za kilka miesięcy powinny hojnie podzielić się zyskami z akcjonariuszami.
 
W takich analizach pomaga znajomość polityki dywidendowej u poszczególnych Emitentów. Wspomagać można się również bieżącą analizą wyników finansowych czy prognozami zawartymi w rekomendacjach brokerów. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że takie szacunki zawsze obarczone są pewnym ryzykiem błędu. Pamiętajmy także, że część Emitentów wypłaca również zaliczki na poczet przyszłorocznych dywidend (np. Asbis czy OT Logistics).
 
Dlatego strategia szukania wartości w dywidendach dedykowana jest raczej w dłuższym terminie, co pozwala łatwiej znieść ewentualne krótkoterminowe potknięcia. Właśnie długoterminowy horyzont czasowy oraz magia procentu składanego robią pozytywną różnicę, której szuka tak wielu giełdowych inwestorów.
 
Na koniec chyba najciekawsze czyli które spółki dywidendowe warto mieć na radarze w kontekście 2024 roku?

Wydaje się, że w dużej mierze będzie to stare sprawdzone grono z deweloperami (Atal, Dom Development, Develia) na czele. Dużymi zyskami najprawdopodobniej podzieli się również XTB, Kęty, Orlen, GPW, Voxel czy PlayWay. W tym kierunku zwrócony jest wzrok wielu inwestorów. Pozytywnie zaskoczyć mogą również banki, ale w ich przypadku niezbędne będzie również „zielone światło” od KNF.
 
 
Ps. Po więcej rynkowych inspiracji zapraszamy do naszej grupy na FB: Giełdowe okazje – GPW / NewConnect.

Obserwuj nas również na Instagramie: https://www.instagram.com/toppicks.pl/



Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji