MedApp: środowisko medyczne wypowiada się z uznaniem o nowych technologiach spółki

Firma przygotowuje kolejne rozwiązania dla klientów oraz pacjentów, pomogą one łatwiej i efektywniej funkcjonować w okresie pandemii

źródło: spółka

Na początku lipca br. poddaliśmy analizie spółkę MedApp. Nasze opracowanie zostało pozytywnie odebrane przez rynek. O firmie zrobiło się głośniej, a spora rzesza inwestorów poznała bliżej biznes i perspektywy krakowskiego emitenta. Co się zmieniło w MedApp od tego czasu? Zapraszam do lektury nowego artykułu.
 

źródło: stooq.pl

Dr hab. n. med. Dawid Murawa: kosmiczna medycyna i precyzja

Przypomnijmy tylko, że MedApp to firma technologiczno-medyczna, specjalizująca się w gromadzeniu dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości. Właściwie co kilka dni w Internecie można przeczytać, że jakiś znany ośrodek medyczny albo uznany specjalista wykonał trudny zabieg z wykorzystaniem rozwiązań spółki. To ważna praca organiczna, która powinna przełożyć się w przyszłości na nowe umowy handlowe.
 
Szczególnie ważna była niedawna pochlebna opinia dr hab. n. med. Dawida Murawy (prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej), który niespełna dwa tygodnie temu recenzował zastosowanie produktu CarnaLife Holo w zabiegu resekcji raka trzustki.
 

źródło: FB

Wydaje się, że właśnie chirurgia onkologiczna może być naturalnym odbiorcą wykorzystującym innowacyjne rozwiązania spółki.

 
Dodatkowo kilka dni temu na profilu MedApp w serwisie LinkedIn mogliśmy przeczytać o udanym zabiegu angioplastyki tętnic płucnych, gdzie operację wspierał w sposób całkowicie zdalny radiolog (dr Łukasz Kownacki) korzystając z pomocy technologii CarnaLife Holo. Właśnie taki zdalny udział lekarza specjalisty ma teraz w okresie pandemii kluczowe znaczenie.
 

źródło: LinkedIn

Akcjonariusze MedApp dobrze wiedzą, że takich pozytywnych materiałów w sieci na temat nowoczesnych rozwiązań spółki jest dużo więcej:
 

Wirtualna przychodnia spółki ruszy już w grudniu

Sporo dobrego dzieje się też w zakresie rozwoju drugiego głównego rozwiązania oferowanego przez firmę – CarnaLife System (zaawansowana platforma telemedyczna, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów). MedApp stawia sobie wyżej poprzeczkę i zapowiada kolejne nowe udogodnienia. Chce m.in. uruchomić wirtualną przychodnię.
 
Pacjent będzie mógł wybrać sobie dowolną przychodnię w kraju, która ma z nami podpisaną umowę. Będzie mógł się do niej zarejestrować i cały proces leczenia przeprowadzić zdalnie. Taką funkcjonalność chcemy uruchomić już w grudniu – powiedział Krzysztof Mędrala, prezes spółki w niedawnym wywiadzie dla Business Insider Polska.

źródło: Business Insider Polska


Serwis ten ustalił także, że MedApp ma już podpisane umowy z czterema przychodniami i cały czas prowadzi rozmowy z kolejnymi partnerami. To może być rewolucja dla wielu ośrodków i ich pacjentów szczególnie teraz w dobie walki z Covid-19.

MedApp coraz bliżej osiągnięcia rentowności

We wspomnianym wywiadzie prezes Mędrala nie wykluczył, że od przyszłego roku wynik finansowy spółki będzie… powtarzalny i dodatni. Wydaje się to całkiem prawdopodobne, gdyż nie bez powodu MedApp ubiega się wdrożenie ulgi podatkowej IP BOX. Można przypuszczać, że spółka będzie miała co optymalizować w przyszłości.
 

źródło: infostrefa.com


Telemedyczna spółka czeka także na zatwierdzenie prospektu emisyjnego w Komisji Nadzoru Finansowego. Chce przenieść się na rynek główny GPW, a przy okazji wyemitować nowe akcje (blisko 11 proc. w podwyższonym kapitale). Pieniądze mają trafić m.in. na wprowadzenie do oferty handlowej nowych rozwiązań oraz zwiększenie skali działania. Pomóc w tym ma również zdobycie certyfikatu FDA dla CarnaLife Holo od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Doradcą spółki w tym temacie została znana firma Parexel International.
 
Inwestorzy oczekują na nowe informacje w sprawie bliższej współpracy z którymś z dużych partnerów biznesowych, którzy już wcześniej zwrócili uwagę na MedApp. W tym gronie wymienia się: Microsoft, GE Healthcare czy Johnson&Johnson. Wydaje się, że zwłaszcza ten pierwszy byłby ciepło przyjęty przez giełdowych graczy. Pozostaje nam więc trzymać kciuki za owocny finał tych rozmów i dalej obserwować dynamiczny rozwój spółki.



Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji