Medcamp głównym beneficjentem debiutu akcji GenXone

Kapitał spekulacyjny ma słabość do inwestowania w spółki prezesa Januarego Ciszewskiego. Większość z tych firm z zadziwiającą siłą reaguje na pozytywne informacje

źródło: pharmalive.com

 
Od ponad trzech miesięcy na rynku NewConnect nie było nowego debiutu. Ta sytuacja niebawem się zmieni. Grono emitentów zasili bowiem biotechnologiczna firma GenXone, działająca w obszarze genetyki molekularnej (czytaj więcej). Kilka dni temu jej wiodący akcjonariusz – spółka Medcamp (również notowana na rynku NC) poinformowała o zgodzie KDPW na dematerializację walorów debiutanta serii D.
 

źródło: biznes.pap.pl

Następny etap to już złożenie wniosku o wprowadzenie akcji GenXone na rynek NewConnect. To oznacza, że do debiutu emitenta powinno dojść jeszcze w lipcu.

Medcamp rośnie w siłę

Obecnie na rynku NewConnect mamy regularną hossę, co skutkuje niepisanym przyzwoleniem na bardziej ryzykowne transakcje. W ten scenariusz wpisuje się właśnie krótkoterminowy pomysł inwestycyjny, który zakłada, że to akcje Medcamp będą jednym z największych wygranych debiutu GenXone.

Skąd takie założenie? Medcamp to spółka kojarzona ze znanym inwestorem – panem Januarym Ciszewskim. Kontrolowany przez niego JR Holding ma blisko 30 proc. kapitału Medcamp i jest największym akcjonariuszem tej spółki.

Tymczasem Medcamp kontroluje prawie 16 proc. walorów GenXone. Dodatkowo ma podpisane porozumienie z TOROX EKO w zakresie nabycia kolejnych akcji spółki debiutanta. Docelowo Medcamp chce kontrolować ponad 50 proc. kapitału w GenXone. Zarówno JR Holding i Medcamp chcą aktywnie współpracować z debiutantem, który coraz śmielej radzi sobie w międzynarodowych kontaktach.
 

żródło: biznes.pap.pl

Warto pamiętać, że mniejszościowym akcjonariuszem zarówno w Medcamp jak i GenXone jest również giełdowa grupa INC. To właśnie ona przeprowadziła udaną emisję akcji serii D, z której pozyskano ponad 4 mln zł.

Notowania GenXone mogą się długo równoważyć

Całkiem prawdopodobny wariant zakłada, iż wzmożony popyt od inwestorów na akcje GenXone na pierwszej sesji spowoduje ”zawieszenie” tych notowań na dobrych kilka dni. Teoretycznie bardzo istotnie wzrośnie wówczas także wycena debiutanta. Kapitał spekulacyjny, który nie znosi próżni, skieruje się prawdopodobnie wtedy w kierunku płynnych papierów Medcamp.
 

źródło: stooq.com

Posiadany przez nich pakiet walorów GenXone również istotnie zyska na wartości. W takim pozytywnym scenariuszu niewykluczony jest dalszy wzrost notowań akcji Medcamp. Rekordowo drogie były one w kwietniu – osiągając poziom 7,5 zł. A to nie musi być wcale „ostatnie słowo” inwestorów, w tym spekulantów.

Powyższy scenariusz bazuje na przekonaniu, że „magia” i siła spółek Prezesa Januarego wciąż się utrzymuje, a większość z jego firm mocno zwyżkuje w reakcji na dobre informacje. To lubią gracze na rynku NewConnect i dlatego Medcamp może w lipcu skupiać ich uwagę…Powyższy wpis jest prywatną opinią autora i żadnym stopniu nie stanowi „rekomendacji” inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Więcej w zakładce O MNIE.

Dołącz do dyskusji