Wstępniak na Dzień Dobry

Witam Państwa serdecznie na moim blogu www.toppicks.pl – w poszukiwaniu rynkowych okazji, który poświęcony jest inwestowaniu na giełdzie.

blog giełdowy toppicks

foto: pixabay.com

Oczywiście nie będę ograniczać się tylko do rynku głównego GPW. Sympatycy NewConnect czy obligacji korporacyjnych, także z czasem znajdą tutaj coś dla siebie. Zamierzam zwracać uwagę na różne – ważne moim zdaniem – wydarzenia/trendy/osoby, co w ostateczności może prowadzić do wspólnych ciekawych refleksji. Liczę bowiem na interakcję z Wami – Drodzy Czytelnicy – choćby w komentarzach oraz na facebooku/twitterze, które niebawem również ruszą!

Sypię głowę popiołem i przepraszam od razu za poślizg. Miałem wystartować z blogiem w II połowie ubiegłego roku, a skończyło się na maju bieżącego roku i to z problemami 😉 Solidne opóźnienie jak w giełdowych spółkach gamingowych, które też często nie trzymają kalendarza z premierami… Samo życie, ale mam usprawiedliwienie. Zmieniałem stan cywilny i www.toppicks.pl musiał znów poczekać…aby na dobre ruszyć w czerwcu. Ale teraz koniec wymówek i obiecuję pisać częściej niż raz w tygodniu.

Podobnych blogów w sieci są zapewne dziesiątki. Zapytacie więc dlaczego ruszam ze swoim. Odpowiedź jest prosta: uważam, że warto, gdyż autentyczna treść i emocje zawsze znajdą odbiorców.

W zwariowanych czasach, w których obecnie żyjemy – wszystko dookoła się dewaluuje. Również jakość: dziennikarstwa ekonomicznego, rekomendacji czy ekspertów.

Jeśli dodamy do tego niską wiarygodność części emitentów – to już mamy wstępny zarys naszych codziennych problemów w inwestowaniu. To wszystko dostrzega każdy, kto choć raz – przez jeden pełny rok – inwestował na GPW.

Dlatego trzeba trzymać się razem i głośno o tym wszystkim dyskutować. Wzajemna edukacja i inspiracje jeszcze nikomu nigdy nie wyszły na złe. W ostateczności chodzi bowiem o pieniądze. A te na „bananie” (jak zwykli nazywać naszą giełdę spekulanci) idzie zarobić, choć również łatwo można je stracić…

No, starczy na dziś… obiecuję, że następny wpis będzie już bardziej praktyczny!

Piotr Gośliński

Dołącz do dyskusji